BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább emelt a Jefferies: már 8750 forint a Richter-célár

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Óriási sikert hozhat a Richternek a Vraylar-indikáció kiterjesztése, a Jefferies ezért a csúcsévi értékesítést a korábbi három- helyett már négymilliárd dollárra várja.

Változatlanul optimista a Richter kilátásait illetően a Jefferies, a cég elemzője tegnap 8150 forintról 8750 forintra emelte célárát, az ajánlás továbbra is vétel. Az elemzés ezúttal a Jefferies saját piackutatására támaszkodott, amelyet negyven szakorvos bevonásával végeztek el, a kapott válaszok alapján a Richter vezető készítményével, a cariprazine hatóanyagú Vraylarral kapcsolatban még optimistább a Jefferies jövőképe, így a szakértőjük a csúcsévre várható amerikai forgalmát 4 milliárd dollárra emelte az eddig érvényes 3 milliárd dollárról.

A Jefferies szerint egy sikeres indikáció­bővítés (major depresszióra) 1670 forinttal növelné a Richter-részvény fair értékét. Ám mivel nem lehet biztosra venni, hogy a Richter-készítmény alkalmazhatóságát valóban kiterjesztik 2022-ben, ezt a kockázatot figyelembe véve a Vraylar részvényenkénti értékét az eddigi 4870 forintról „csak” 5450 forintra emelték.

James Vane-Tempest részvényelemző azzal kalkulál, hogy a kibővített alkalmazási terápiás terület a csúcsévben nem az eddig remélt 500 millió dollár forgalmat eredményezheti, hanem 1,6 milliárd dollárt. A szakorvosokkal lefolytatott interjúk alapján a Jefferies azt várja, hogy a major depresszió kezelésében a Vraylart 50–100 százalék közti mértékben írhatják fel gyakrabban a pszichiáterek, mint

a Rexulti nevű készítményt (ez a szer már alkalmazható major depresszióra, és éves szinten 700 millió dollár bevételt termel ebben az indikációban).

További jó hír, hogy az indikáció kiterjesztésével a Vraylar piaci súlya több mint 30 százalékkal nőhet a bipoláris depresszió kezelésben is. Ennek oka – s ezzel a válaszadók 72,5 százaléka egyetértett –, hogy gyakran előfordul a tévedés egy-egy új beteg diagnózisának felállításakor: az orvosok nem mindig tudják megállapítani, hogy bipoláris vagy major depresszióban szenved a beteg, ezért egy olyan készítmény egyértelműen előrekerül a preferált szerek rangsorában, amely mindkét esetre felírható.

Az új terápiás területre 2022-ben léphet be a Vraylar, ez a siker pedig várhatóan megmutatkozik a Richter árbevételében is, a Jefferies szerint a 2022-es évet 644,6 milliárd forint forgalommal zárhatja a magyar gyógyszergyártó, míg a korábbi becslésben 635,7 milliárd forint szerepelt. Ez a hatás az üzemi eredményben két év múlva 8 milliárd forintos pluszként jelentkezhet, a Jefferies EBIT-várakozása 2022-re már 163,9 milliárd forint. A Jefferies alapszcenáriója szerint a Richter egy részvényre jutó profitja robusztusan emelkedhet: idén 558, jövőre 692, 2022-ben 852 forintra. Ahogy korábban, ezúttal is megfogalmaztak egy pozitív és egy negatív szemléletű várakozást, ezekhez 10 500, illetve 6000 forintos célárfolyamot párosított James Vane-Tempest részvényelemző.

A piackutatás szerint az antipszi­c­ho­­tikumok – így a Vraylar – piacán továbbra is a skizofrénia kezelésének a legnagyobb a jelentősége. Ebben az indikációban az új betegek 64 százaléka generikus terméket kap, az orvosok 7 százalékuknak írják fel a magyar gyártó készítményét, s akiknél az elsőként preferált készítmény nem válik be, a második és harmadik vagy későbbi körökben egyre gyakrabban választják a Vraylart az orvosok.

Elkezdték használni a magyar remdesivirt

Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen kezdték el alkalmazni a Richter Gedeon által

kifejlesztett, remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni szert. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kapják a most kezdődött klinikai vizsgálatban

– tájékoztatta az egyetem sajtóirodája tegnap az MTI-t. A fertőzés korai stádiumában adva

a remdesivir lerövidíti a kórházban töltött időt, csökkenti az oxigénszükségletet, felgyorsítja a tüdőkárosodás gyógyulási idejét, és csökkentheti a lélegeztetőgépre szoruló betegek számát. | vg

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.