BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kiszállna a Mitsubishiből a Nissan

A Nissan vizsgálja a Mitsubishi Motorsban fennálló 34 százalékos részesedésének részleges vagy akár teljes körű értékesítését – írta tegnap a Bloomberg piaci hírekre hivatkozva. Hírügynökségi értesülés szerint a vevő a Mitsubishi csoport másik vállalata, a Mitsubishi Corp. lenne, amelynek már van egy 20 százalékos részvénypakettje a Mitsubishi Motorsban. Ha a Nissan valóban megválna Mitsubishi-részvényeitől, ezzel megszűnne a Carlos Ghosn konszern-vezérigazgató által összekovácsolt Nissan–Renault–Mitsubishi hármas szövetség. A Nissan és a Mitsubishi szóvivői azonban cáfolták, hogy napirendre került volna a tulajdonszerkezet megváltoztatása. A tokiói tőzsdén mindkét cég részvényei emelkedéssel nyugtázták a Bloomberg híradását, a Nissan papírjai 5 százalékkal, a Mitsubishi Motorsé pedig 3 százalékkal drágultak.

A Nissan amúgy leállította az időközben hűtlen kezeléssel megvádolt Ghosn által kidolgozott expanziós stratégia végrehajtását, ehelyett költségei lefaragását tűzte ki célul. A múlt héten közölte éppen, hogy a csoport idei üzemi vesztesége 28 százalékkal kisebb lesz, mint amire előzetesen számítottak. A Mitsubishi Motors 140 milliárd jen (1 jen 2,89 forint) működési veszteséget vár az év végére.

Carlos Ghosn korábban megpróbálkozott a Renault és a Nissan egyesítésével, de a kísérlet megfeneklett a japán partner ellenállásán. A Renault-nak 43 százaléka van a Nissanban, amely viszont 15 százalékos részvénycsomagot birtokol a francia autógyártóban. A Renault mindazonáltal arra is odafigyelt, hogy a Nissannak csupán olyan papírjai legyenek, amelyek nem biztosítanak szavazati jogot a cég közgyűlésén.

A hármas szövetség eredetileg azért állt össze, hogy a világ legnagyobb autógyártóját hozzák létre.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.