Murányi Ernő | Ultragazdag ügyfeleinek és vírusálló üzleti modelljének köszönhetően a UBS tavaly 8,2 milliárd dolláros adózás előtti nyereséget ért el, ez a pénzügyi világválság óta nem látott, 14 éves csúcs – derült ki a svájci székhelyű nagybank tegnap publikált – éves számokat is bemutató – negyedik negyedéves gyorsjelentéséből. Ráadásul a pénzintézet utolsó negyedéves,
1,7 milliárd dolláros nettó nyeresége fölényesen túlszárnyalta az elemzők által várt 970 millió dollárt.
A világ legnagyobb vagyonkezelője 2021 első negyedévében továbbra is növekvő ügyfélaktivitásra és – már csak a felszökő eszközárak miatt is – magasabb díjbevételre számít az alapkezelési szegmensben – kommentálta a menedzsment a kedvező kilátásokat, amelyeket azonban a visszájukra fordíthat az esetlegesen tartósan fennmaradó bizonytalan járványhelyzet.
A UBS nyereségének oroszlánrészét a globális felső tízezernek nyújtott tanácsadói és pénzkezelési szolgáltatással szerzi, miközben kisebb mértékben globális befektetési banki és eszközkezelési műveleteket is végez. Kölcsönöket csak az anyagi nehézségeket hírből sem ismerő, globális elithez tartozó ügyfeleinek nyújtott, így aztán minimális maradhatott az esetleges rossz hitelekre megképzett céltartalék összege is.
A svájci tőzsdenyitást követően a UBS részvényei több mint 4 százalékkal, 13,5 frankra drágultak,
a nap folyamán azonban az emelkedés egy részét visszaadták a papírok. A brit Barclays Bank a reggeli erősödést a kihirdetett részvény-visszavásárlási programmal is magyarázta, amelyre a UBS a tervei szerint három év alatt négymilliárd svájci frankot kíván fordítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.