Éves alapon 19,5 százalékkal eshetett a Mol egyszeri tételektől és készletátértékelési hatásoktól tisztított (CCS) EBITDA mutatója a negyedik negyedévben, azonban a 2020 egészére vonatkozó éves 1,9 milliárd dolláros cél bőven teljesülhetett, akár a 2 milliárd dolláros értéket is meghaladva
– hangsúlyozta Bosnyák Zsolt, az Equilor szenior elemzője.
Mint mondta, a legnagyobb esést a finomítói részleg szenvedhette el, melynek eredménye harmadával zsugorodhatott 2019 utolsó negyedévéhez képest, mely egyrészt a koronavírus második hulláma miatt bevezetett korlátozásokkal, másrészt a rendkívül alacsony, 1,3 dolláros átlagos finomítói marzs-környezettel magyarázható.
Ezzel szemben a petrolkémia jól teljesíthetett. Az elemző úgy véli, az üzletág sikeresen meglovagolta az erős árréseket, melyet a pandémiából leggyorsabban kilábaló ázsiai kereslet húzhatott.
Míg a kutatás-termelés üzletág EBITDA-ja 15 százalékkal maradhatott el az egy évvel korábbitól Bosnyák Zsolt szerint. Bár az azeri ACG mező termelésével együtt napi 127 ezer hordó olajegyenértékes körül maradhatott a magyar olajtársaság szénhidrogén-termelése, azonban a tavalyi utolsó negyedévben átlagosan 44,2 dollár volt az északi-tengeri Brent átlagos jegyzése, mely jelentősen elmarad az egy évvel korábbi 63,3 dolláros értéktől.
A fogyasztói szolgáltatások divízió növekedését még a pandémia második hulláma sem tudta jó eséllyel megállítani, 6 százalékkal gyarapodhatott az eredménye a szegmensnek, a gáz üzletág eredménye pedig 20 százalékkal mérséklődhetett éves összehasonlításban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.