A Mol új kőolajmezőt talált Magyarország nyugati részén, Somogysámson határában. A múlt év decemberében elvégzett kutatófúrás során 1250 méteres mélységben találtak olajat. A vizsgálatok alapján a Somogysámson kőolajmezőn található kút napi 1200 hordó termelésre képes.
„Nagy büszkeséggel jelentem be, hogy az elmúlt évek kutatási sikerei után ismét egy új olajmezőt fedeztünk fel, ezúttal a Dunántúlon, ahol több mint egy évtizede volt utoljára kőolajtalálatunk. A tény, hogy ezt a sikert a csaknem százéves olajipari hagyományokkal rendelkező Bázakerettyéhez tartozó koncesszióban értük el, ékes bizonyítéka annak, hogy még mindig van potenciál a magyarországi szénhidrogén-kutatásban. Sorra fedezzük fel az eddig ismeretlen szénhidrogén-lelőhelyeket, és tovább erősítjük az ország ellátásbiztonságát: a vecsési és turai kőolajlelőhelyekkel, illetve a kelet-magyarországi földgázmezőkkel ötéves csúcsot értünk el a hazai termelésben” – mondta Marton Zsombor, a Mol csoport kutatás-termelési ügyvezető igazgatója.
Tengertől elzárt országként nagyrészt csővezetékes szállítással, közvetítőkön keresztül jutunk kőolajhoz. Egyértelmű, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel csökkentenünk kell Magyarország importkiszolgáltatottságát. Folytatjuk a beruházásainkat, és a jövőben is mindent megteszünk annak érdekében, hogy a termelést szinten tartsuk, sőt lehetőség szerint növeljük is
– mondta Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója. Az új kút által kitermelt olaj tartálykocsin jut el a százhalombattai Duna Finomítóba, és a Mol csoport teljes szénhidrogén-kitermelésének mintegy 1 százalékát adja.
A magyar olajtársaság legutóbb tavaly áprilisban, Tura közelében bukkant kőolajra az OGD-vel közösen. A turai lelőhely a Mol számára napi 500 hordót jelent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.