A Revolut számára szabta meg a legszigorúbb tőkekövetelményeket a jelentős hitelezők közül az Európai Központi Bank (EKB). A fintech számára megszabott, úgynevezett 2-es pillér követelmény a bank kockázattal súlyozott eszközeinek a 3,7 százaléka, noha több mint 100 pénzintézet számára ez a követelmény csupán 2,3 százalék – derül ki az EKB honlapján olvasható adatokból.
A Revolut egy szóvivője a Bloomberg kérdésére azt válaszolta, hogy mindez annak lehet az eredménye, hogy a Revolut banki licence viszonylag új, 2021 decemberéből származik, ám a Litvániában található bank tőkéje jócskán a minimális elvárások fölött van. A Revoluthoz hasonló fintech cégek képesek voltak piaci részesedést szerezni maguknak a hagyományos bankoktól, köszönhetően a felhasználóbarát megoldásaiknak.
Azonban a növekedés üteme és a tapasztalat hiánya aggodalommal tölti el a szabályozókat.
A 2-es pillér követelmény csak egyike azoknak az elemeknek, melyek meghatározzák, hogy a bankoknak mennyi tőkével kell rendelkezniük, ám mivel a Revolut, sok más fintech céghez hasonlóan, elsősorban a fizetésekre, és nem a hitelezésre koncentrál, ennek a teljesítése nem jelent számára problémát.
A litván bank 29,5 százalékos tőkearánnyal rendelkezett a szeptemberi adatok szerint, ami jócskán meghaladja a 17,1 százalékos szabályozói elvárást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.