Az alap Filmipari Képzési Programja keretében támogatja hat hiányszakma gyakorlatorientált képzését:
- rendezőasszisztens,
- felvételvezető,
- kameraasszisztens,
- CGI szakember,
- DIT szakember
- és berendező
szakképzések indulnak szeptemberben különböző oktatási intézményekben. A filmalap programja keretében 2016 óta elérhető pályázati lehetőség célja a hazai filmiparban mutatkozó szakemberhiány hatékony orvoslása, a filmgyártás versenyképességének biztosítása és a munkahelyteremtés.
Fotó: Koncz György
A pályázat célja a magas szakmai színvonalú, intenzív és gyakorlatorientált képzési programok támogatása. A filmalap támogatásával különböző oktatási intézményekben eddig már 13 hiányszakma képzése valósult meg, többek között segédoperatőr, vágóasszisztens, naplóvezető és storyboard rajzoló.
A közleményben Lányi Esztert, a filmalap képzési és innovációs igazgatóját idézik, aki elmondta: a támogatási program sikerét mutatja, hogy számos filmgyártótól érkezik pozitív visszajelzés a gyakornokok munkájával kapcsolatban.
Aki egy dinamikusan fejlődő iparágban szeretne projektalapú munkát, az jó helyen keresgél a filmesgyakornok.hu oldalon, és felkészülését segítik a filmalap által támogatott szakmai képzések
– mondta. A filmalap működési tapasztalata, valamint iparági szereplőkkel és oktatási intézményekkel való egyeztetések alapján kezdeményezte 2016-ban a filmszakmai képzési hozzájárulás bevezetését, amely a Filmipari Képzési Program forrása lett.
Az évi 150-180 millió forint nagyságrendű összegből a filmalap a filmes oktatással foglalkozó szervezetek filmes szakalkalmazotti képzéseit támogatja. A filmalap által támogatott képzések a kedvezőbb tandíjaknak köszönhetően széles kör számára elérhetőek.