A geotermikus energiát hasznosító társaság története során először fizet osztalékot.
Kadlót Tibor
2021.04.19, 10:50
Megosztom a cikket
A részvényesek számára igencsak kedvező döntések születtek a PannErgy pénteki igazgatótanácsi ülésén. A geotermikus energiát hasznosító társaság története során először fizet osztalékot, miután az igazgatóság – a pandémiás helyzet miatt közgyűlési hatáskörben eljárva – elfogadta az erre vonatkozó előterjesztést.
A vállalat részvényenként 15 forintot juttat vissza a befektetőknek, ami a múlt hét végi, 828 forintos árfolyam mellett 1,8 százalékos osztalékhozam.
Összesen legfeljebb 252,8 millió forintot fordítanak erre, vagyis a teljes tavalyi adózott nyereség mellett egy kisebb összeget a korábbi eredménytartalékból is erre a célra különít el a vállalat. A részvényeseket július 14-től fizeti ki a társaság, az osztalékért pedig legkésőbb június 30-ig lehet megvásárolni a PannErgy papírjait.
A társaság már tavaly osztalékfizetővé vált volna, a 2019-es eredményből fizetendő 17 forintos osztalékjavaslatát azonban később a Covid-járvány fejleményei miatt, a körültekintő és prudens gazdálkodást szem előtt tartva, végül visszavonta, így akkor még a teljes profit az eredménytartalékba került.
Fotó: Krizsán Csaba / MTI
Az idei, mérföldkőnek számító osztalékfizetés mellett további kedvező hír a befektetőknek, hogy az igazgatóság döntése értelmében folytatódhat a sajátrészvény-vásárlási program is.
A következő egy évben összesen 600 millió forintért vásárolhatja saját papírjait a társaság, azzal a megkötéssel, hogy a vállalat tulajdonában lévő törzsrészvénymennyiség nem haladhatja meg a teljes kibocsátott állomány 25 százalékát.
A részvények megszerzése kizárólag tőzsdei forgalomban történhet, legfeljebb 950 forintos árfolyamon, az ütemezés alapján egy kereskedési napon maximum 2600 részvény vásárlásával.
A megújuló alapú energiatermeléssel és -értékesítéssel foglalkozó PannErgy konszolidált árbevétele 2020-ban 5 százalékkal, 5,92 milliárd forintra nőtt, adózott eredménye viszont a harmadára, 237 millió forintra apadt.
A csoportszintű adózás, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBITDA) szerény bővülést követően 2,73 milliárd forintra futott be, idén viszont már 2,8-2,88 milliárd forintos EBITDA-val számolnak.
A társaság részvényei idén 8,9 százalékot drágultak, ezzel jócskán felülteljesítik a BUX indexet, amely mindössze 2,3 százalékkal került feljebb. A papírban további jelentős felértékelődési potenciál lehet, az OTP Bank elemzőjének 1387 forintos célára alapján legalábbis 67 százalékkal érhet többet a részvény.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.