10 éve írtuk
Adóparadicsomok: Magyarország is a listán
Magyarország nevezhető leginkább adóparadicsomnak az új EU-tagállamok közül – derül ki a pénzügyi élet átláthatóságáért küzdő Tax Justice Network tanulmányából. A régi tagállamok közül azonban több is előttünk van a listán. Az elemzés tucatnyi mutató alapján közli a világ hatvan adóparadicsomának rangsorát. Ezen a 22. helyet foglaljuk el. A rossz minősítés oka, hogy a pénzügyi átláthatóság tizenkét vizsgált mutatója közül kilencben könnyűnek találtatott a hazai szabályozás. (VG 2009. november 3.)
20 éve írtuk
Finisben a csúszó leértékelés
Járai Zsigmond pénzügyminiszter szerint két-három éven belül reális lehetőség lesz a jelenleg alkalmazott csúszó leértékelés megszüntetésére. Szakértők szerint a forint túl korai rögzítése a hazai valuta felértékelődéséhez és így a versenyképesség romlásához vezethet. Járai Zsigmond azt is közölte, októberben már szufficites lesz a központi költségvetés, mert az áfabefizetések a várakozások szerint meghaladják majd a 100 milliárd forintot. Szólt arról is, hogy a tb-vagyon értékesítéséből származó idei bevételek összege túllépi a 65 milliárd forintot. (VG 1999. október 29.)
30 éve írtuk
Kiábrándító jelentés a szovjet gazdaság első kilenc hónapjáról
Aggasztó képet festett a hiány, az alacsony termelékenység és a sztrájkok által sújtott szovjet gazdaság idei első háromnegyed évéről a szovjet statisztikai állami bizottság, a Goszkomsztat jelentése. Egyetlen pozitív momentumnak tartott adatáról – a fogyasztási cikkek előállításának látványos emelkedéséről – is kiderítette az Izvesztyija, hogy alig több az áremelkedések és az alkoholárusítás visszaállításának következményénél. A múlt héten Gorbacsov főtitkár-államfő reformközgazdászokkal találkozott, akik a peresztrojka radikális továbbfejlesztését szorgalmazták, azzal érvelve, hogy ellenkező esetben az egész átalakítás veszélybe kerülhet. (VG 1989. október 31.)
40 éve írtuk
A szabályozórendszer módosítása
Hétfőn ülést tartott a Minisztertanács, és megvitatta és jóváhagyta a pénzügyi szabályozók módosításával összhangban álló termelői árrendezést, amely lehetővé teszi a világpiaci árakhoz való folyamatos alkalmazkodást, elősegíti a termelési szerkezet hatékony átalakítását. Megtárgyalta a kormány a gazdasági szabályozórendszer 1980. januártól hatályba lépő módosítására vonatkozó előterjesztéseket. Rendeletet alkottak a vállalati jövedelemszabályozás rendszeréről, a mezőgazdasági üzemek szabályozórendszeréről, a vállalati bérszabályozásról, a részesedési alap felhasználásáról és a magasabb vezető állású dolgozók anyagi érdekeltségi rendszeréről, a beruházások rendjéről is. (1979. október 30.)
50 éve írtuk
Az európai szocialista országok gazdasági fejlődése az első fél évben
Az európai szocialista országok gazdasági fejlődése 1969 első fél évében változatlanul dinamikus volt. A mezőgazdasági termelés kedvezőtlen időjárás miatti csökkenése, továbbá az ipari termelésbővülés jórészben tervezett lassulása azonban a növekedési ütemet mérsékelte. A beruházásokban a fő cél a hatékonyság fokozása és a már megkezdett építkezések mielőbbi befejezése volt. A külkereskedelmi forgalmat a mérlegegyensúly helyreállítására irányuló törekvések jellemezték, ezt azonban a szocialista országok többsége az import visszafogásával érte el. (VG 1969. október 31.)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.