Visszatérve Magyarországra, az EU-országok között az értékesített termékek és szolgáltatások innovációs és tudástartalma területén vagyunk a legjobb, tizedik helyen. Meg kell azonban jegyezni, hogy ez a mutató félrevezető, ugyanis hiába magas a Magyarországon gyártott és innen exportált termékek tudás- és innovációtartalma, ha ezek csupán importként jelennek meg a magyarországi összeszerelésnél, vagyis a tudás és az innováció nem nálunk keletkezik. Gyenge, huszadik vagy még rosszabb a helyezésünk a 12-ből hat vizsgált területen: a humán erőforrásoknál – ezen belül elsősorban a felsőfokú végzettségűek, valamint a felnőttképzésben részt vevők arányában –, az intellektuális vagyonnál – ezen belül a gyenge szabadalmi tevékenységben – és a tudás- és innovációalapú foglalkoztatásban a huszonötödik helyen vagyunk, azaz csak két országot előzünk meg.
A gyenge tudás- és innovációalapú foglalkoztatás a bizonyíték arra, hogy az exportált innovatív termékek tudás- és innovációtartalma nem Magyarországon keletkezik.
De ezt mutatja az innovatív cégek arányában elért huszonkettedik pozíciónk is. Gyenge, huszonegyedik a helyezésünk az informatikai technológiák céges alkalmazásának elterjedtségében is, annak ellenére, hogy a technológiákra kiemelkedően sokat költünk. Végül az ország teljesítménye szempontjából fontosak a regionális adatok is. Az ábrán a magyar régiók innovációs teljesítményének változását látjuk a 2014–2021-es időhorizonton.
Feltűnő, hogy az egyes régiók között jókora az innovációs fejlődési különbség. Budapest kiugró teljesítményét, amelyet az egyetemeknek és a kutatóintézeteknek, valamint a tudás- és innovációalapú, közöttük is elsősorban az információtechnológiai munkahelyeknek köszönhet, csak a pesti régió közelíti meg.