BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ez is Magyarország: díszsorfal és vastaps – bárcsak mindenki így mehetne nyugdíjba

Az Aeroplex és Marosházi János példát mutatott a magyar munkahelyeknek, hogyan kell megköszönni egy élet munkáját.

Minden túlzás nélkül szívmelengető videó látott napvilágot a közösségi médiában a napokban. Ezt az Aeroplex töltötte fel a saját oldalára és egy nem mindennapi jelenetet örökített meg.

aeroplex
Ez is Magyarország: díszsorfal és vastaps – bárcsak mindenki így mehetne nyugdíjba (Fotó: Facebook / Aeroplex)

Mindenekelőtt érdemes bemutatni magát a céget. Már csak azért is, mert azzal büszkélkedhetnek, hogy ők az egyetlen teljesen magyar tulajdonú, EASA PART-145 jogosítással rendelkező vállalat. Ez lényegében azt jelenti, hogy az Aeroplex illetékes légijármű-karbantartási feladatok és ellenőrzések tanúsítására. Ezt a jogosultságot az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) maga állíja ki és mondani sem kell, hogy nem adják könnyen.

Visszatérve a társaságra, az 1992-ben Budapesten alapított Aeroplex Közép-Európai Kft. mára független MRO (karbantartás, javítás és átépítés) szervezetté vált és jelentős jelenlétet épített ki az európai légiiparban. Utas- és teherszállító repülőgépek üzemeltetői számárra egyaránt kínálnak szolgáltatásokat. Még 2016-ban stratégiai átalakuláson mentek keresztül, ami olyan jól sikerült, hogy az európai repülőipar élmezőnyébe kerültek. 

Teljes egészében állami tulajdonban vannak, az N7 Holding Zrt. gyakorolja a jogokat. Mintegy 750 főt foglalkoztatnak és 18 ezer négyzetméter hangárterülettel rendelkeznek a a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Szélestörzsű hangáruk is van, így akár 747-8 típusú gépek fogadására is képesek.

De mi is történt az Aeroplexnél? Az, hogy a 750 fős dolgozói állományból valaki nyugdíjba ment. Első blikkre lehet azt mondani, hogy ebben semmi különös nincs és szinte naponta történik meg bármelyik munkahelyen. Csakhogy ez tévedés. Egyrészt a nyugdíjazás minden esetben különleges, tiszteletet érdemlő pillanat. Nem csak a nyugdíjba vonuló kollégának, hanem a munkatársainak és az adott foglalkoztatónak is. 

Sajnálatos, hogy ritkaság számba megy, hogy ezt ennek megfelelően kezeljék a munkáltatók.

Másrészt ez a konkrét eset kétség kívül a kivételt erősítő szabály és az abszolút pozitív példa minden magyarországi munkahely számára. Az Aeroplex ugyanis megadta a módját és megmutatta, hogyan kell elköszönni egy megbecsült dolgozótól.

Mi történik, ha 44 évet dolgozol a szakmádban, majd a nyugdíj előtti utolsó munkanapodat töltöd, mint az Aeroplex hangárkarbantartás 1-es műszakjának vezetője? Marosházi János kollégánk már tudja

– ezt a leírást adta a cég a nyilvánosságra hozott videóhoz. A rövid felvétel magáért beszél. (Senki ne feledkezzen meg a hangerő aktiválásáról.) 

Marosházi Jánostól ugyanis az utolsó munkanapjának a végén a teljes műszak díszsorfallal és vastapssal búcsúzott, talán száznál is többen. Az egész életét a szakmában eltöltő szakembert láthatóan meglepte a gesztus, de jól állta az érzelmek viharát. Jár neki a köszönet és innen is jó egészséget és jó pihenést kívánunk!

Azt pedig csak remélni tudjuk, hogy a példa ragadós lesz és előbb-utóbb mindenki legalább ilyen megbecsülés mellett mehet majd nyugdíjba Magyarországon. A remény él, a Somogy vármegyi diákok legalábbis már tudják, hogyan kell elbúcsúzni szeretett tanárjuktól.

Ilyet eddig csak Amerikában láttunk: díszsorfalat álltak Somogy vármegyében a diákok a tanáruknak

Szívszorító jelenetek játszódtak le egy barcsi gimnáziumban.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.