Nem csak a 2001-es amerikai költségvetés, hanem a következő évek kormányzati k + f programjainak is középpontjában áll majd a nanotechnológia. A terület fejlesztése az USA Nemzeti Tudományos és Technológiai Tanácsa szerint mélyreható változásokat hoz majd létre a 21. század első felének társadalmában és gazdaságában -- áll Roboz András tudományos és technológiai attasé összefoglalójában. A tervezet szerint jövőre az idei összeg mintegy kétszeresét, 495 millió dollárt fordítanak a nanotechnológiára.
Már kijelölték a kutatásban és fejlesztésben érintett szervezeteket, minisztériumokat, a feladatokat pedig ezek között szakterületenként, illetve egy öt évre szóló programban éves ütemezésben leosztották. A 14 szakterület közé tartozik például az anyagok nanostruktúrája, a molekuláris elektronika, a bioinformatika, a nano elméleti modellezés, a nanotechnológiai űrkutatás, illetve a gyártási technológiák.
A tervek szerint jövőre már lezárják az első pályázatokat, felállnak a projektekben részt vevő csapatok, sőt a munka is beindul. A 2002-es év programja tíz új központ és hálózat létesítése, teljes kísérleti-gyártási felszereltséggel. Egy évvel később már szabványkutatási eredményeket várnak, amelyekhez 2004-ben gyártási eljárásokkal, mérési módszerekkel számolnak számos szakterületen. A program utolsó évében az egyetemi hallgatók felének hozzáférést kell biztosítani a nanotechnológiai eszközökhöz, ki kell alakulnia a háromdimenziós nanostruktúrák piacának, modellezésének, gyakorlati alkalmazásának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.