BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milliárdokat juttatnának a közmédiumoknak

Tegnap üléseztek az Országgyűlés bizottságai.

A költségvetési bizottság üléséről kivonultak a szocialista és a szabad demokrata képviselők, miután a testület kormánypárti tagjai olyan napirendet fogadtak el, melyben nem szerepelt a közmédiumok elnökeinek meghallgatása. A bizottság határozatképes maradt, és döntött a zárszámadási törvényhez a közmédiumokat érintően benyújtott módosító javaslatok támogatásáról. Ezek szerint a Magyar Televízió saját tőkéjét 12,5 milliárd, a Magyar Rádióét 1,5 milliárd forinttal emelnék meg. Az ellenzék álláspontja szerint a kormány anélkül akar újabb milliárdokat juttatni a MTV-nek és az MR-nek, hogy azok vezetőit nem számoltatják be, így a képviselők nem is kaphatnak képet arról, miért van szükség az intézmények újbóli támogatására. Emlékezetes: a költségvetési bizottság hétfői ülésén a közmédiumok több vezetője és kuratóriumi elnöke is megjelent, ám meghallgatásuk és a bizottság ülése elmaradt, miután a napirendet csak az MSZP-s és SZDSZ-es képviselők támogatták, és az ülés így határozatképtelennek bizonyult.
A nemzetbiztonsági bizottság elfogadta annak a levélnek a tartalmát, amelyet Demeter Ervin, a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter küldött a testülethez, s melyben azt írja a Tv 2 Napló című műsorának egyik riportjával kapcsolatban, hogy az abban bemutatott, titkosnak minősített anyag szóban forgó három sorának titkosságát már október 10-én feloldották.
Az önkormányzati bizottság több miniszter (Pintér Sándor, Stumpf István, Demeter Ervin) meghallgatásáról döntött a Kalocsán létesítendő ideiglenes menekülttábor ügyében.
A mentelmi bizottság 6-5 arányban úgy döntött, hogy azt javasolja az Országgyűlésnek: ne függessze fel Szabadi Béla független képviselő mentelmi jogát.
Az alkotmányügyi bizottság általános vitára alkalmasnak találta a polgári perrendtartásról szóló törvény módosítására irányuló javaslatot, amelynek célja, hogy a felülvizsgálat jogintézménye valóban rendkívüli jogorvoslattá váljon.
A gazdasági bizottság egyhangúlag általános vitára alkalmasnak találta a terrorizmus elleni küzdelemről, a pénzmosás megakadályozásával kapcsolatos rendelkezések szigorításáról szóló törvényjavaslatot.
A honvédelmi bizottság 11 nem és 8 igen szavazat mellett nem támogatta azt a szocialista határozati javaslatot, amely a kötelező sorkatonai szolgálat 2006. január 1-jétől történő megszüntetéséről szólt.
Az egészségügyi és szociális bizottság a szegénységgel kapcsolatos új kutatási eredményekről tájékozódott a Szociális Szakmai Szövetségnél. A vizsgálatból kiderül, hogy Magyarországon a szegénység egyre inkább a vidék, a falvak problémája, és a szegénynek minősülő családokban sok gyermek él.
Az ifjúsági és sportbizottság egyhangúlag általános vitára alkalmasnak találta a szaktárca által készített jelentést az ifjúság 2000. évi élethelyzetéről.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.