BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Remek nap a pesti parketten, megállíthatatlan a forint

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nagyot mentek a hazai blue chipek. Milliárdos forgalmat produkált a Pannergy, és a 4iG-t is tépték a befektetők. A forint egyre erősebb, s immár egyéves csúcsokat dönt.

A BUX 104 462 ponton zárt, ami 1,3 százalékos plusz. Ezzel a pesti tőzsde vezető indexe felülteljesítő volt a német DAX indexhez képest, de valamelyest elmaradt a régiós versenytárs lengyel WIG index teljesítményétől. A forint egy éve nem látott erőt mutatott.

pesti parkett
Jól teljesítettek a blue chipek a pesti parketten 

Csendes amerikai részvénypiac

A tengerentúli tőzsdék vezető indexei alig mozdultak csütörtök délután. A széles piacot leképező S&P 500 és a technológiai fókuszú Nasdaq Composite plusz nullában, a klasszikus Dow Jones ipari átlag pedig mínusz nullában kereste az irányt.

Némi mozgást a kis kapitalizációjú részvények piacán láthatunk,

amennyiben a Russell 2000 egynegyed százalékos pluszba kapaszkodott. 

Az amerikai kincstári hozamok csökkentek, miután az ADP adatai szerint a múlt hónapban a vártnál kevesebb munkahelyet teremtettek, s az előzetes becsléseket meghaladta a munkanélküli-kérelmek száma. 

Pesti parkett: jól teljesítettek a blue chipek

  • Az OTP 30 630 forinton zárt, ami 1,76 százalékos emelkedés. 
  • A Mol 2924 forinton fejezte be a napot, s ez 1,25 százalékos plusz. 
  • A Richter 10 430 forinton zárta a napot, ami közel 1 százalékos emelkedés. 
  • A Magyar Telekom 1910 forinton zárt, s ez majd 1 százalékos emelkedés.

Milliárdos forgalommal közel 2 százalékot ment a Pannergy, és 700 milliós forgalommal fél százalékot emelkedett a 4iG.

Equilor Trader 

Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor! 

A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt. 

Egyre erősebb a forint

Egy éve nem látott szintekre erősödött a forint az euróval szemben, s a dollárral szemben is közelíti az éves csúcsot. Bár a tegnapi erősödés után az elemzők kisebb korrekcióval számoltak, a magyar deviza nem hallgatott rájuk, tovább menetelt az erős oldalon. Az euró-forint csütörtök délután 393 alá is benézett, megközelítve egy csökkenő trendcsatorna alsó vonalát, amely 392,50-nál húzódik. Amennyiben ezt is letörné a kurzus, akkor újabb erősödő trendet rajzolna a grafikonra.   

Az euró-forint 393,15 közelében zárta a napot, míg a dollár-forint 338 alatt. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.