BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Javuló szállítási teljesítmények

Kismértékben javultak a szállítási iparág kilátásai a második negyedéves adatok szerint - derül ki a KSH közleményéből. Az első negyedév 13,6 százalékos visszaesése után a másodikban 0,7 százalékkal meghaladta az előző év hasonló időszakának adatát az iparágban szállított áruk tömege. Az árutonna-kilométerben kifejezett mutató nagyobb, 8,1 százalékos növekedést mutat 2002-höz képest. Az első fél év összesített adata még mindig elmarad a tavalyitól. Az árutonna-kilométerben számított teljesítmény azonban már 1,6 százalékkal nagyobb.

Vasúton 3, közúton 9 százalékos volt a visszaesés, a csővezetékes szállítás árutömege 7 százalékkal nőtt. A szállítási teljesítmény 12 milliárd árutonna-kilométer volt. A határon belül szállított árutömeg 10, az árutonna-kilométerben mért teljesítmény 4 százalékkal csökkent. A nemzetközi áruszállításban a szállított áruk mennyisége és az árutonnakilométer-teljesítmény mértéke egyaránt 5 százalékkal nőtt. (OG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.