Korrupció: Magyarország a negyvenedik
A korrupciót vizsgáló Transparency International (TI) 2003-as, 133 országot tartalmazó rangsorában Magyarország, hét helyet visszacsúszva, a 40. helyet foglalja el. Az ország korrupciós pontszáma a tavalyi 4,9 után 4,8-ra változott.
A legkorruptabb ország egy, a legkevésbé tíz pontot érhet el. Ez azt jelenti, hogy mások javultak jelentősen, Magyarország tulajdonképpen alig változott. A jelentésből kiderül, hogy régiónk többi országa is nagymértékben visszaesett.
Közülük mindössze Szlovénia, amelyik a huszonkilencedik, előzi meg Magyarországot, Csehország és Bulgária egyformán az ötvennegyedik helyen áll, Szlovákia az ötvenkilencedik, Lengyelország a hatvannegyedik. Amíg Magyarország hét helyet esett, addig Szlovénia és Csehország mindössze két-két hellyel csúszott vissza, Szlovákia viszont ugyancsak héttel, Lengyelország pedig tízzel.
Mindez azt jelenti, hogy az összes közép-kelet-európai ország megítélése romlott a tavalyihoz képest.


