Húsz évvel az AIDS rohamosabb elterjedése után az emberek még mindig úgy vélik, kormányaik nem tesznek eleget a betegség legyőzése érdekében. Az AIDS-ről és a HIV vírusról 15 ország lakosainak véleményét kérdezték a BBC tanulmányában. A válaszadók közül csupán Bangladesben élvezi a kormány a lakosság bizalmát, míg a leginkább érintett Dél-Afrikai Köztásraságban az emberek csupán 28 százaléka gondolja úgy, hogy az ország vezetése megtesz minden tőle telhetőt a betegség elleni harcban.
A felmérés szerint Tanzániában, Nigériában és Indiában az emberek többségét jobban aggasztja az AIDS, mint akár a bűnözés, vagy a terrorizmus, míg Angliában és az Egyesült Államokban mások a prioritások - ott az anyagi biztonság az AIDS-nél is jobban foglalkoztatja az embereket. A UNAids által leginkább veszélyeztetettnek ítélt öt országból háromban, Ukrajnában, Oroszországban és Kínában törődnek legkevésbé a betegséggel.
A felmérésben szereplő országok többségében tisztában vannak az emberek azzal, hogyan terjed az AIDS. Kínában azonban a megkérdezettek egyharmada gondolja úgy, hogy mellékhelyiség, közös pohár, vagy törölköző használata által is terjedhet a vírus. Brazíliában és Nigériában szintén megdöbbentő eredmények születtek, hiszen itt az emberek több mint fele nem tudja, hogy az AIDS halálos kimenetelű is lehet.
A betegség elleni küzdelemben az összes megkérdezett 70 százaléka szerint szükség lenne felvilágosító oktatásra az óvszerhasználatról a 14 éven aluliaknak számára, és ezt vélték olyan, főként katolikus országokban is, mint Mexikó és Brazília. Nigériában és Indonéziában azonban ezt a kérdést még mindig érzékenyen kezelik. (BBC)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.