BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megjelent Sulinet Expressz II. pályázat

A Sulinet Expressz programban résztvevő számítástechnikai eszközöket gyártó, illetve azokat közvetlenül importáló cégek számának bővítését célozza a csütörtökön meghirdetett pályázati felhívása; tájékoztatott a feltételekről az Oktatási Minisztérium közleménye.

A Sulinet Expressz II. pályázattal a tárcák lehetőséget kívánnak biztosítani arra, hogy valamennyi, a feltételeknek megfelelő szállító egy akkreditációs eljárást követően a program keretében értékesíthesse termékeit - áll a közleményben.

Eszerint a pályázat folyamatos, a programhoz való csatlakozás szándékát jelentkezési nyilatkozattal nyilváníthatják ki a cégek. A program további szabályozását a november 24-én megalakult projekt tanács végzi. A hetente ülésező testület jogosult arról dönteni, hogy mely termékekkel, termékcsoportokkal bővülhet, illetve szűkülhet a Sulinet Expressz terméklista. A tanácsba az Oktatási Minisztérium, a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, illetve a Pénzügyminisztérium delegált tagokat.

Az oktatási, a foglalkoztatáspolitikai, valamint az informatikai tárca 2003. január 13-án hirdette meg a Sulinet Expressz - Egész életen át tartó tanulás - Tudásalapú társadalom - I. pályázatát számítástechnikai eszközöket gyártó, illetve azokat közvetlenül importáló cégek számára. Az elbírálás után 66 pályázatot nyilvánított nyertesnek a bíráló bizottság, s a program keretében ezernél is több számítástechnikai termék vásárolható meg közel 1800 értékesítési helyen.

A program a pedagógusoknak, tanároknak, diákoknak és a diákok szüleinek biztosít lehetőséget arra, hogy évi 60 ezer forint adókedvezmény igénybevételével számítógéphez, számítástechnikai eszközökhöz jussanak.

A Sulinet Expressz júliusi indulása óta több mint 7,2 milliárd forint értékben vásároltak az arra jogosultak számítógépet és számítástechnikai eszközöket - olvasható a közleményben.

Az OM egyben felhívja a sulinetes termékeket vásárolni szándékozók figyelmét, hogy a 2003. évi adóbevallásukban csak akkor igényelhetik vissza a 60 ezer forint adókedvezményt, ha a vásárláskor kiállított számlán 2003. évi dátum szerepel. A 2004-ben kiállított számla alapján 2005-ben igényelhető vissza az adókedvezmény. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.