Nyugdíjemelésről döntött a kormány
Január 1-jétől 6,3 százalékos nyugdíjemelést kell végrehajtani, és ugyanilyen mértékben emelkednek a nyugdíjminimumhoz kötött egyéb szociális ellátások is - közölte a kormány csütörtöki ülését követő budapesti sajtótájékoztatóján Gál J. Zoltán kormányszóvivő.
Mint elmondta, a 13. havi nyugdíj fokozatos bevezetése részeként 2004-ben már félhavi, kétheti nyugdíjat kapnak kézhez a jogosultak.
"A januári nyugdíjemelés és a plusz kétheti nyugdíj kifizetésével az egyéni nyugdíjnövekedés jövőre összesen 8,4 százalékos lesz, tehát a nyugdíjak reálértéke várhatóan 2,5 százalékkal nő" - közölte Gál J. Zoltán.
Ez alapján 2,8 millió nyugdíjas számára havi átlagban 3200 forinttal többet hoz a postás 2004-ben - tette hozzá.
A nyugdíjemelés 104 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek, ebből 91 milliárdot a nyugdíjalap, 13 milliárdot az egészségbiztosítási alap büdzséjéből fedeznek. (MTI)


