BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden



A City háborog a behajtási díj miatt

A rugalmatlan fizetési módszerek és a növekvő adminisztrációs költségek miatt hátrányos az üzleti világ számára a London központjába való behajtás ellenében szedett díj. A brit gyáriparos-szövetség (CBI) ezért azt javasolja, hogy az 5 font sterlinges tarifa eddigi, naponkénti kötelező befizetése helyett a cégek kapjanak lehetőséget a díjak havonkénti kiegyenlítésére. A rendszer az első évre várt 130 milliós bevétel helyett csak 68 millió font sterlinget hozott, a forgalom azonban mintegy 30 százalékkal csökkent, ezért a főpolgármester a City nyugati körzeteire is szeretné kiterjeszteni a behajtási díj beszedését. (Bloomberg)



Haladékot kapott az USA acélügyben

Az amerikai kormány még néhány napos haladékot kapott, hogy a partner államok szankcióinak kiszabása nélkül - önszántából - vonja vissza az acélbevitelre kivetett pótvámokat. A panaszosok - tehát az EU, Japán, Kína, Dél-Korea, Norvégia, Brazília, Svájc és Új-Zéland - beleegyezése hiányában a WTO hétfőn hatályba helyezte volna az amerikai fellebbezés elutasítását kimondó határozatát, a rá következő ötödik nap után pedig Brüsszel életbe léptethette volna a kilátásba helyezett szankciókat. Korábban az Európai Bizottság kereskedelmi kérdésekben illetékes tagja, Pascal Lamy úgy nyilatkozott, hogy Washington már csak a vámok eltörlése révén kerülheti el a szankciókat. (Bloomberg)



Mégsem tilos a méregpirula

Az illetékes EU-miniszteri tanács egyhangú határozattal jóváhagyta, hogy a tagországok szabadon döntsenek arról, engedélyeznek-e védekező lépéseket a vállalatok számára ellenséges átvételi kísérlet esetén. A bizottság eredeti javaslata szerint tilos lenne kitérő manőverek megtétele. Különösképpen tilos lett volna a "méregpirula" néven ismert eljárás. Ekkor az átvételre kiszemelt cég úgy védekezik, hogy a támadóan fellépő átvevő ellenében más befektetőnek bocsát ki részvényeket. A bizottság azt is szorgalmazta, hogy 10 százaléknál alacsonyabb tulajdoni hányaddal ne lehessen átvételt blokkolni. A szabályozást még az Európai Parlamentnek is jóvá kell hagynia. (Bloomberg)



Terroristák pénzt kaptak az EU-büdzséből?

Az EU visszaélések ellen fellépő szerve, az OLAF vizsgálatokat folytat annak ügyében, hogy kerülhetett-e az unió segélyeinek egy része terroristák kezére. Az Independent című brit lap szerint belga és német szervezetek révén juthatott pénz az Al-Aksza mártírjai néven ismert terrorszervezethez. Az unió költségvetési ügyekben illetékes szóvivője szerint nem új vizsgálatról van szó. Az EU már korábban a terrorizmus elleni határozott fellépésre szólította fel az általa segélyekkel ellátott Palesztin Hatóság vezetőit. (Bloomberg)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.