BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ügyfél-azonosítás: áprilisig haladék a bankoknak?

Amennyiben a Parlament elfogadja, az eredeti december 31-i határidő helyett április elsejéig kell befejezniük az ügyfél-azonosítást a hazai bankoknak.

A pénzmosás megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvényhez Molnár László szocialista képviselő nyújtott be módosító javaslatot az Országgyűlésnek.

Indoklásában a képviselő ismerteti: a hiányos adatkörrel szereplő ügyfelek ügyleti megbízásait a kereskedelmi bankok a jelenleg hatályos törvény szerint kötelesek 2004. január 1-től megtagadni. Ez számos, az ügyeinek vitelében akadályozott személy helyzetét lehetetlenítené el.

A Kereskedelmi és Hitelbank tájékoztatása szerint a banknál mintegy 150.000, a Budapest Banknál 70.000 az érintett ügyfelek száma.

Az OTP Banknál elmondták, hogy a pénzintézet október végén több százezer ügyfelének küldött ki tájékoztató levelet, illetve adatlapot az egyeztetés érdekében.

Folyamatos a válaszok befogadása és a személyazonosítás, amihez az OTP megfelelő személyi és technikai feltételeket biztosít. November 25-ig mintegy 100 ezer adatlapot dolgoztak fel, ám ezt lényegesen meghaladja a befogadott és regisztrált adat kiegészítők, illetve személyazonosítások száma.

Az Erste Bank Hungary Rt. a héten postázza valamennyi ügyfelének az adatlapokat, a Kereskedelmi és Hitelbank Rt. névre szóló regisztrált levélben értesítette ügyfeleit az adategyeztetés szükségességéről. (MTI)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.