BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Horvát visszavonás

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Horvátország március elsejétől visszavonja a korábban Magyarországgal szemben hozott importstop még fennmaradt részét is. Major István, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára a Világgazdaságnak azt is elmondta, hogy egyben Magyarország is viszszaállítja az eredeti CEFTA-kondíciókat azokra a termékekre, amelyekre szigorítást vezetett be a horvát lépésre való ellenintézkedésként.

Horvátország a fertőző szivacsos agyvelősorvadás (TSE) elleni védekezésre való hivatkozással tavaly június 4-én tiltotta meg az élő állatok és azok húsának importját a többi közt Magyarországról is. Ennek következtében a teljes magyar élőállat- és húsexport lehetetlenné vált. A tudományosan indokolatlan, s Budapest álláspontja szerint teljesen jogtalan lépés jelentős veszteséget okozott, s emiatt a magyar gazdaságdiplomácia kétoldalú lépéseket tett, és nemzetközi fórumokon is intézkedett, ám csak részleges visszavonást sikerült elérnie. Ezért tavaly decembertől egy meghatározott horvát termékkörre (szardíniakonzerv, leveskocka, trágyázószer, műanyag csomagolóanyag, szarvasmarha- és lóbőr, hullámpapír, kartondoboz, mészkő, csempe, üvegpalack, elektromos kábel, kárpitos bútor) visszavonta a vámcsökkentések formájában nyújtott CEFTA-koncessziókat. (NVZs

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.