BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Májustól nő a betegellátás díja

Májustól 101 ezer forintról 126 ezerre nő az aktív kórházi betegellátás országos alapdíja, az eddiginél 300 forinttal többet, 3900 forint napidíjat fizet az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a krónikus betegek ápolásáért - mondta tegnap egy egri tanácskozáson az egészségügyi miniszter. Kökény Mihály arról is beszélt, hogy a kormány e héten döntött az egészségügy finanszírozási rendszerének átalakításáról, amely a szerkezetátalakítást ösztönzi. Cél az, hogy a regionális egészségügyi tanácsok véleménye alapján a gyógyításban meglévő területi egyenetlenségeket felszámolják.

Az egyenletes ellátás érdekében indokolt a központi ügyeletek, a mentés és a kórházak központi sürgősségi részlegeinek kiépítése. Fix telephelyeken, mindenki számára elérhető távolságban, 24 órás ügyeleti rendszert építenek ki.

Kökény Mihály hangsúlyozta: ugyan az Európai Unióban nincs egységes előírás az egészségügyre vonatkozóan, a nemzeti hatáskör, a szolgáltatások és személyek szabad áramlása miatt szükség lesz az ellátórendszerek harmonizációjára is. Kitért arra, hogy az EU-csatlakozást követően várhatóan lesz bizonyos munkaerő-vándorlás, ám nem kell számolni az orvosok nagy részének külföldi munkavállalásával. A magyar orvosi diplomákat ugyan elfogadják az EU-tagállamokban, de a doktoroknak külön-külön kell pályázni az állásokra. (NTE)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.