Verheugent "becsapták"
Személy szerint úgy érzem, engem becsapott a Ciprusi Köztársaság kormánya - panaszkodott Günter Verheugen tegnap az Európai Parlamentben. A bővítési biztos elmondta, hónapok óta jóhiszeműen próbálja elfogadtatni a görög cipriótákkal az egyesülésről szóló tervezetet, ma azonban nagyon kicsi esélyt lát arra, hogy május 1-jén Ciprus egységes országként csatlakozzon az EU-hoz.
Tasszosz Papadopulosz elnök felszólította a görög cipriótákat, hogy az ENSZ által szervezett népszavazáson voksoljanak az egyesítés ellen. Továbbá a görög televíziók nem adtak lehetőséget a megszólalásra sem Verheugennek, sem más EU-hivatalnoknak, mivel a ciprusi belügyekbe való beavatkozással vádolták őket.
Ezek után aligha számíthatunk fair és kiegyensúlyozott kampányra, amelyben elmondják a polgároknak a terv céljait és tartalmát - idézi a biztost a Reuters. Csak néhány centire vagyunk a céltól, de kevés az esély, hogy sikerül célba érnünk - jegyezte meg Verheugen. Hozzátette: az Európai Bizottság történetében eddig soha nem vádolták a testületet azzal, hogy beavatkozik egy tagország belügyeibe. (VG)


