Harmadik alkalommal hirdették meg a kis- és középvállalatoknál keletkező hulladék mennyiségének csökkentését célzó támogatási pályázatot Bécsben. Idén csaknem 90 millió forintnak megfelelő eurót osztanak szét a projektek között.
Az osztrák főváros, a csomagolóanyagok begyűjtésével és újrahasznosításával foglalkozó ARA System, a Gazdasági Kamara valamint Alsó-Ausztria idén is meghirdette a kis- és középvállalatoknál keletkező hulladék mennyiségének csökkentését célzó támogatási pályázatát. A három évvel ezelőtt útjára indított projekt keretében idén összesen 350 ezer euróra pályázhatnak a résztvevők, ebből 150-150 ezer eurót Bécs városa és az ARA System bocsátanak rendelkezésre.
Alsó-Ausztria most először kapcsolódik be az akcióba – 50 ezer euróval. A pályázat célja, hogy olyan projekteket támogassanak, amelyek hatására kevesebb vagy esetenként kevésbé veszélyes hulladék keletkezik a vállalatoknál. Mint azt az ARA elnökségi tagja, Christian Stiglitz elmondta: „korábban főleg a kis- és középvállalatoknak kellett szembesülniük azzal a problémával, hogy hiába voltak jó ötleteik a keletkező hulladék mennyiségének csökkentésére, anyagi okokból nem tudták megvalósítani azokat“. Ezen kíván változtatni a mostani kezdeményezés, ráadásul támogatásával a cég egyben eleget tehet törvényi kötelezettségeinek is. A pályázaton egyébként a kkv-k mellett oktatási- és egészségügyi intézmények valamint kommunális szolgáltatók is részt vehetnek olyan projektekkel, amelyek nyomán csökken a termelés során felhasznált anyagok mennyisége vagy kevesebb hulladék illetve melléktermék keletkezik; a logisztika optimalizálása nyomán kevesebb szemét keletkezik vagy a továbbképzések és figyelemfelkeltő kampányok hatására megfelelő hálózat alakul ki a szemét elkerülésére.
Az elnyerhető támogatás mértéke 500 ezer és 7,5 millió forintnak megfelelő euró között mozog, de nem haladhatja meg a projektköltség 30%-át. A korábbi két pályázat során odaítélt támogatások nyomán például egy rendezvényszervező cég többször használatos edényekre cserélte az eldobható tányérokat és poharakat, a környezetet nem szennyező irodaszereket osztottak szét egy iskolában, ahol egyben az osztálytermekben is megteremtették a szelektív hulladékgyűjtés feltételeit valamint műanyagfóliáról komposztálható polilaktid-fóliára váltott termékei csomagolásánál egy Bécs környéki kertészet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.