Magyar tagja is van a világ mintegy 50 vezető kutatójának részvételével induló globális kutatási programnak. Csapó Benő, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének vezetője is részt vesz a Cisco, az Intel és a Microsoft által kezdeményezett projektben, amely a technológiai iparágak és a közszféra közötti együttműködést kívánja elősegíteni az oktatás területén. Olyan módszereket és technológiákat fejlesztenek ki, amelyekkel mérhető a 21. századi tanítási-tanulási folyamat eredménye.
A három világcég összefogását az a felismerés motiválta, hogy az információs technológiák fejlődésének tempójához képest az oktatás szinte egy helyben áll – nyilatkozott a Világgazdaságnak Csapó. Úgy véli, egyrészt az oktatás távolról sem használja ki a rendelkezésre álló lehetőségeket, másrészt nem fejleszti kellő hatékonysággal azokat az alapvető készségeket, amelyekre a modern világban szükség van.
Az alap- és középfokú oktatás nincs felkészülve arra, hogy már nemcsak egy szűk elitet, hanem széles tömegeket kell a felsőoktatásba való bejutáshoz szükséges szinten képezni. Ha a tanulók rendszeres visszajelzést kapnak, több esély van azoknak a felzárkózására, akik ma kevéssé fejlett készségekkel lépnek be a felsőoktatásba. Ma sok helyen szenvednek az egyetemek attól, hogy olyasmivel kell foglalkozniuk, ami a középiskola dolga lenne. Ez a technológia segíthet a jobb munkamegosztás kialakulásában.
A program fő célja az alapkészségek és kompetenciák azonosítása, mérési módszereik kidolgozása. Csapó úgy véli, a három évre tervezett kutatás itthon is segítheti a pedagógusokat, hiszen eredményei a nemzeti értékelési programok és a nemzetközi tudásszintmérések esetében egyaránt felhasználhatók. Emellett hozzájárulnak az innovatív osztálytermi tanulási környezet kialakításához és a rendszeres, elektronikus alapú formatív értékelés elterjesztéséhez is. A feladatok között egyaránt szerepel a rendelkezésre álló technológiák elterjedését akadályozó tényezők feltérképezése és az új megoldások kidolgozása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.