Ma folytatják le a parlamentben a korkedvezményes nyugdíjak eltörléséről szóló javaslat részletes vitáját. Eközben azonban már minden érintett a kormányülésre figyel az Országgyűlés helyett, ott ugyanis már arról is döntenek, milyen későbbi módosítások következhetnek.
Ezt várják a korábban tüntető, most pedig a belügyminiszterrel tárgyaló rendészeti szakszervezetek vezetői is. Közeledtek az álláspontok a miniszter és az érdekképviseletek között – jelentette be a tegnapi tárgyalás után Kónya Péter, a sztrájkbizottság vezetője. A kormány elé terjesztendő javaslat kezelhető és tudomásul vehető, ám nem nevezhető jónak – fogalmazott a távirati iroda tudósítása szerint.
A további esetleges lépéseik bejelentését megelőzően megvárják a kormány mai ülésének döntéseit. A szakszervezeti vezető sem az egyeztetéseken elhangzott javaslatokról, sem az esetleges elutasító döntés után várható lépésekről nem kívánt beszélni. Hétfőn csupán a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete demonstrált a Kossuth téren néhány száz emberrel, a többi szervezet hangsúlyozta: ők a kormány döntéséig a tárgyalásos utat választják.
A házbizottság meglehetősen sok időt hagyott a képviselőknek arra, hogy felkészüljenek a vitára. A mai részletes vita csak késő délután kezdődhet el, mivel előtte lesz még négy napirendi pont, köztük az új számvevőszéki törvény hatórásra tervezett tárgyalása. Így pedig gyakorlatilag biztos, hogy csak a kormányülés után érnek el eddig a pontig. Módosító javaslat csupán négy érkezett, mindegyik jobbikos képviselőktől, ez azonban nem jelent semmit, a kormányoldalról még a végszavazás előtti utolsó pillanatokban is nyújthatnak be változtatási terveket, például a szöveg koherenciazavarára hivatkozva, ahogy ez már sokszor meg is történt.
Téma volt persze a nyugdíjkorhatár a tegnapi plenáris ülésen is. Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezetője napirend előtt arról beszélt: hiba, hogy a kormány bűnbaknak próbálja beállítani és lustának nevezi a rendvédelmi dolgozókat. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes erre azt felelte, hogy mindenki munkájára szüksége van az országnak. A szocialista Sós Tamás Halász Jánost interpellálta, azt kérdezve, mi garantálja, hogy a törvényt nem terjesztik ki több mint hatszázezer lehetséges érintettre. Az államtitkár azt felelte, hogy a nyugdíj annak jár, aki már nem képes a munkavégzésre, a kormánytöbbség pedig elfogadta a választ.
A mai ülésen megtárgyalják az Alkotmánybíróság tagjait kijelölő bizottság felállításáról szóló indítványt – a taláros testület létszáma 11-ről 15-re emelkedne.
A tegnap esti szavazások közt döntöttek az államadósság elleni alap állami kezeléséről, a sportban az utánpótlás-finanszírozás módosításáról, s arról is, hogy a kormánytisztviselőket ezután kvázi indoklás nélkül el lehet bocsátani, ha elvesztik a főnökük bizalmát.
A mai ülésen megtárgyalják az Alkotmánybíróság tagjait kijelölő bizottság felállításáról szóló indítványt – a taláros testület létszáma 11-ről 15-re emelkedne.
A tegnap esti szavazások közt döntöttek az államadósság elleni alap állami kezeléséről, a sportban az utánpótlás-finanszírozás módosításáról, s arról is, hogy a kormánytisztviselőket ezután kvázi indoklás nélkül el lehet bocsátani, ha elvesztik a főnökük bizalmát. Tanári harag Tüntetésre készülnek a pedagógusok szakszervezetei, miután Orbán Viktor szerintük nem válaszolt kielégítően a közoktatási törvényről szóló kritikáikra. Az öt szakszervezetet összefogó sztrájkbizottság úgy döntött, jövő vasárnap demonstrálnak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium előtt.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.