Nem törik meg a bitcoin dominanciája, így nem tud beindulni a várva-várt altszezon. A Peak tanácsadója, Siklós Bence szerint egyáltalán nem biztos, hogy az ether lehet az a token, ami vezeti majd a tőke átrendeződését. Érdekesség, hogy az egyébként minden pletykára hevesen reagáló kriptopiac kezd immunissá válni a globális gazdasági hírekre, és egy-egy bejelentés már nem mozgatja meg annyira a fontosabb tokenek árfolyamát. A fősodorban lévő kriptodevizák jelenleg kivárnak, viszont a mémcoinok esetében még zombi tokeneket is láthattunk az utóbbi hetekben.
A Kriptofókusz új epizódját itt hallgathatják meg.
Már majdnem összeállt minden feltétel az altcoinszezon beindulásának, de egy összetevő továbbra is hiányzik: bitcoin dominancia letörése. Ez azt jelenti, hogy a piaci kapitalizációja mekkora százalékát teszi ki a teljes kriptopiacnak. A bitcoin az orosz-ukrán háború kitörésekor még a teljes piac 62-63 százalékát adta, majd felszökött 66 százalékig. Az altszezonhoz arra lenne szükség, hogy ez a bitcoin dominancia lecsökkenjen 60 százalék alá.
A kriptopiac elsősorban továbbra is a bitcoinról szól. Még a konzervatívabb elemzők is arra számítanak, hogy 120-140 ezer dollárig menetelhet az elsőszámú token. Azt hozzá kell tenni, hogy az all time high környékén nem a legbölcsebb dolog belevenni a bitcoinba, ez jelentheti az fényt az alagút végén a versenytársaknak.
Viszonylag kevesen lehetnek, akik hallottak az Aura mémcoinról. Ez egy nagyjából egy éves token, ami tavaly nyáron 70 millió dolláros piaci kapitalizációt is el tudott érni. Később a tőke kiáramlott a kriptódevizából, és a Donald Trump beiktatását követő, rövid mémcoin szezon alatt se tudott talpra állni. Az Aura árfolyam grafikonjai egy kisimult EKG vonalra emlékeztettek, mondhatni meghalt a token.
Ekkor talált rá befektetők egy csoportja, akik elkezdték felvásárolni az Aura kínálatát. A kriptodeviza ekkor zombiként támadt fel a sírból, miközben a befektető csoport a tokenek 50 százalékát is megszerezték. Amikor valaki bele vásárolt az éledező Aurába a csoport gyorsan elkezdte eladni a készletét, hogy kirázzák az újonnan belépőke, majd folytatták a felhalmozást.
Végül, amikor a piaci helyzet rendeződni látszott és a bitcoin a csúcsa körül járt, a befektetői csoport egyszerre vásárolt Aurát 4 millió dollár értékben. Erre a vásárlásra a kriptodeviza árfolyama zöld gyertya formát vett fel, ez a "god candle", magyarul "isteni gyertya" jelenség.
Több se kellett a kisbefektetőknek, egyből rávetették magukat az Aurára, mire az árfolyam egyre csak emelkedett. Ekkor a befektetői csoport kiszórta a tejes készletet, ezzel több mint 200 millió dolláros hasznot realizálva az egyébként halott Aurán.
A korábbi podcastjeinket itt hallgathatják meg:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.