Orosz minisztereknek ajánl gyorstalpalót a WTO
Az angol nyelven megjelenő moszkvai napilap szerint Pascal Lamy, a WTO főnöke felajánlotta, hogy a WTO kész lenne kurzust megszervezni olyan orosz hivatalos személyek és szakértők részére, akik még nem tették elég gyorsan magukávé a globális kereskedelmi szervezet szabályait, amelyhez az ország tavaly csatlakozott. "Nem rám tartozik, hogy megitéljek orosz minisztereket, de ha szükség van orosz szakértők képzésére, erre készen állunk" - hangoztatta Pascal Lamy Moszkvában, a Gajdar gazdasági fórumon, az Interfax jelentése szerint.
Lamy megjegyzése azután hangzott el, hogy az előző nap German Gref, a Szberbank elnök-vezérigazgatója metsző gúnnyal bírálta azt, hogy orosz hivatalos személyek mennyire nem ismerik a WTO szabályait. Gref kijelentése Makszim Medvekovnak, a gazdaságfejlesztési minisztérium kereskedelmi tárgyalásokkal foglalkozó főosztálya vezetőjének azon megjegyzését követte, hogy Oroszország azért nem vesz át számosat a WTO-tagsággal járó kötelezettségek közül, mert csak a közelmúlt óta tagja annak. Gref, a fórumon szokatlanul kifakadva, idézte Lamyt, aki mindig azt mondja az orosz minisztereknek, "önök mindig úgy beszélnek a WTO-ról, mint valami jövőbeli dologról, holott Önök már benne vannak" .
Gref ahhoz a hokijátékoshoz hasonlitotta Oroszországot, aki anélkül lép a jégre, hogy ismerné a játékszabályokat. Gref megjegyzéseit kommentálva Lamy kijelentette,as WTO évente ötezer személyt képez ki, és ha "Oroszország növelni akarja szakértőinek kompetenciáját, készek vagyunk segíteni". A The Moscow Times megjegyezte, a WTO szabályai 47 ezer oldalt ölelnek fel.


