BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább nőtt a külkereskedelem többlete

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

KSH Márciusban a külkereskedelmi többlet 753 millió eurót tett ki – derül ki a KSH előzetes adatiból. Ez az érték 114, illetve 164,5 millió euróval több, mint amit februárban, illetve az előző év azonos időszakában mértek. Mindamellett az export euróban számított értéke 2,8, az importté 5,6 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Suppan Gergely, a TakarékBank senior elemzője szerint az export, illetve az import euróértékének visszaesését részben magyarázhatja a munkanaphatás, a külkereskedelmi aktívum javulásában pedig a cserearány javulása is szerepet játszhatott.

A szakértő kiemelte: márciusban a német export is 4,2 százalékkal, az import 6,9 százalékkal csökkent az előző évihez képest. A gyengélkedő külső keresletet a felfutó autóipari termelés részben ellensúlyozhatja, így idén a többlet elérheti a 7,4 milliárd eurót a tavalyi 6,82 milliárd után.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.