A HSBC brit nagybank által közölt mutató a decemberi 50,5 pontról 49,6 pontra gyengült. Az index öt hónap után először került 50 pont alá, ami azt jelenti, hogy a 2013 végén tapasztalt gazdaságnövekedési lassulás folytatódott az idei év elején.
Az új megrendelésekre vonatkozó alindex 49,8 pontra hanyatlott januárban, itt is öt hónap után először jegyeztek fel zsugorodást.
A kínai feldolgozóipari BMI tavaly május-június-júliusban volt 50 pont alatt, augusztus óta meghaladta ezt, de mindvégig 51 pont alatt maradt.
A HSBC indexe több mint 400 kis magánvállalat körében végzett felmérésre támaszkodik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.