BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Közel 500 milliárd az államháztartási hiány két hónap alatt

A kormány várakozásainak megfelelően alakult a 2014. évi első kéthavi központi költségvetési egyenleg: az államháztartás központi alrendszerének első kéthavi hiánya 483,3 milliárd forint - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.

A központi költségvetés 582 milliárd forintos hiánnyal, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 64,9 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok pedig 33,8 milliárd forintos többlettel zártak.

A 2013. év első két hónapjában az államháztartás központi alrendszerének deficitje 339,5 milliárd forint volt.

Az NGM megjegyzi, hogy a kiadások és bevételek teljesülésének időben eltérő eloszlása miatt a hiány nagyságának lefutása nem időarányos, az év elején a kiadások - a korábbi éveknél nagyobb mértékben - meghaladják a bevételeket.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.