Jelentősen visszaesett Európában az egy főre jutó egészségügyi kiadások átlagos növekedési üteme reálértéken 2009 és 2012 között az OECD legújabb összeállítása szerint. Az OECD kiadványából kiderül, hogy az EU-tagállamokban két éve az egészségügyi összkiadások háromnegyedét finanszírozta valamilyen formában az állam. Dániában, az Egyesült Királyságban és Svédországban ez az arány azonban a 80 százalékot is meghaladta.
Európában Norvégia és Svájc költötte a legtöbbet egészségügyre. Az EU-tagállamok között Hollandia, Ausztria és Németország egy főre jutó egészségügyi ráfordítása volt a legmagasabb (3829, 3676, illetve 3613 euró), míg Románia és Bulgária a legalacsonyabb (753, illetve 900 euró). Magyarországon az egy főre jutó egészségügyi kiadás 2012-ben 1354 eurót tett ki.
Elsősorban a válság hatására mindenütt vissza kellett fogni az egészségügyi kiadásoknak a kétezres évek elején tapasztalt növekedési ütemét. Míg 2000 és 2009 között az EU-tagállamokban évente reálértéken 4,7 százalékkal emelkedtek az egy főre jutó egészségügyi kiadások, 2009 és 2012 között 0,6 százalékkal csökkentek. A legjelentősebb visszavágást a görögöknek kellett elszenvedniük: a korábbi, évi 5,4 százalékos növekedést 9 százalékos lefaragás váltotta fel. Ahol nem ment át mínuszba, ott is lassult a kiadások növekedési üteme, Magyarországon például 3,1-ről 1,6 százalékra.
A várható élettartam az EU-tagállamainak mindegyikében nőtt, ám a különbség nem csökkent azon országok között, amelyek polgárai az előrejelzések szerint a leghosszabb (Spanyolország, Olaszország és Franciaország), illetve a legrövidebb (Litvánia, Lettország, Bulgária és Románia) élettartamra számíthatnak. Egy átlagos európai várhatóan 79,2 évet fog élni. A spanyolok 82,5, a litvánok viszont csak 74,1 évet. Magyarországon 75,3 év a várható élettartam, ami mindössze hátulról az ötödik helyre elegendő az EU-28-ak között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.