Az elmúlt héten kissé kedvezőbb nemzetközi hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán. A vezető négyes közül talán a Mol adja a legkedvezőbb technikai képet, a Telekom inkább semleges. Az OTP és a Richter további emelkedésének erejét az indikátorok képe kérdőjelezi meg.
Az S&P 500 index technikai képe lényegében nem változott, még nem lépte át a kialakult „fej és vállak” formáció úgynevezett nyakvonalát, sőt kissé el is emelkedett onnan. Attól azonban még távol vagyunk, hogy fellélegezhessünk egy jelentősebb csökkenés veszélyét illetően. A német DAX is emelkedni tudott a 9325 közelében lévő támaszról. A nyomás tehát kissé enyhült.
Ebben a környezetben a BUX is erősödni tudott, 23 585 közelében újra átlépte a 2015 áprilisától indítható ferde ellenállás vonalát. A jelenlegi kép alapján arra számítunk, hogy a jegyzés 24 300 közelébe emelkedhet, ahol visszatesztelheti a korábban megtört, 2015. szeptember végén indult emelkedő trend vonalát. Ha ezt is meg tudná haladni, akkor az emelkedés a legutóbbi csúcs
(24 532) közelébe folytatódhat. Ha nem tud ismét az említett korábbi trendvonal fölé emelkedni, akkor vagy a 23 850-es szint, vagy a napokban áttört ferde vonal válhat támasszá.
A Mol részvényárfolyamának emelkedése ismét a 2015 áprilisában indult csökkenő trend vonalának a közelében akadt el. A kialakult kép alapján úgy tűnik, az emelkedés folytatódhat, ezt az indikátorok is támogatják. A jegyzés először a 14 295-nél húzódó ellenállási szintben akadhat el, amit a nemrég elhagyott emelkedő trend vonalának visszatesztelése követhet 14 800 közelében. Ha a jegyzés nem tudja szignifikánsan átlépni az említett, tavaly tavasszal indult csökkenő trendvonalat, akkor a kurzus csökkenésére kell számítanunk a 13 488-as támasz közelébe (a január 21. óta tartó emelkedés rést hagyott a 13 095–13 205 szintek között).
Az OTP Bank kurzusa ismét megközelítette a 6115 közelében lévő ellenállási szintet. Két korábbi esetben már képes volt átlépni, de nem szignifikánsan. Most is hasonló várakozásaink lehetnek az árfolyam alakulására nézve, mint a megelőző két alkalommal. Az első akadály maga az ellenállási szint, a következő a legutóbbi csúcs (6282), majd azt a 6475-ös lehetséges ellenállás követi. Figyelmeztető jel azonban, hogy például az RSI rajzolata egyre erőteljesebben, negatívan divergál az árfolyamhoz képest, ami figyelmeztető jelenség, hiszen az árfolyam emelkedésének várható erőtlenségére utal, illetve akár csökkenés beindulására is.
A Richter Gedeon árfolyamának esetében a grafikon továbbra is azt mutatja, hogy „fej és vállak” alakzat van kialakulóban. A nyakvonal a 2015. december 16-i, illetve a 2016. január 26-i mélypontokat összekötő egyenes. A várható fordulatot az is erősíti, hogy az RSI indikátor erős negatív divergenciát mutat az árfolyamhoz képest. Érdemes arra számítani, hogy a jegyzés a nyakvonal átlépése után egészen a 4800-as szint közelébe eshet vissza ismét.
A Magyar Telekom jegyzése letörte a 2015 januárja óta tartó emelkedő trendet. A további esést a 393-as támaszszint akadályozza. Utána a 388, illetve 380 következik, míg végül a jegyzés a 2015 júniusában indult csökkenő trendet tesztelheti vissza, amely alól november 11-én bújt ki. A visszatesztelés 375 közelében következhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.