Sok fontos gazdasági eseményre lesz érdemes odafigyelni a jövő héten. Magyar szempontból egyértelműen az MNB keddi kamatdöntő ülése élvezhet prioriást. Az MBH elemzői azt prognosztizálják, hogy a jegybank kivárhat a kamatcsökkentéssel. Júniusban tovább gyorsult az infláció, azt viszont fontos kiemelni, hogy a maginfláció elég markánsan csökkent, ami a kilátásokat tekintve pozitív hír. A lakosság inflációs várakozásai egyelőre továbbra is nagyon magasak, de némileg enyhülni látszanak. Fontos lenne, hogy ezek a trendek folytatódjanak, illetve az emelkedő bérek hatásai csak mérsékeltebben jelenjenek meg az árakban. A következő egy évben bizonytalanságot jelent az is, hogy a jelenleg még érvényben lévő árrésstopok kivezetése milyen módon és mikor történik meg, hiszen a kivezetésnek egyértelmű áremelő hatása lenne.
A Trendmutató legújabb epizódját itt tekintheti meg:
A múlt heti dömping után a KSH csak a munkaerőpiaci adatokkal jelentkezik pénteken. A májusi adatok után júniusban nem számíthatunk érdemi javulásra. Az üres álláshelyek számának csökkenése és a vasiparban látható csoportos létszámleépítés kedvezőtlen képet vetít előre. A foglalkoztatásnak először stabilizálódnia kell, ezt követően pedig lassú növekedés jöhet. A következő hónapokat meghatározhatja, hogy a vámokkal kapcsolatos bizonytalanság közepette a vállalatok esetleg elhalasztják beruházásaikat, ami mérséklődő munkaerő-keresletet jelenthet.
Az Egyesült Államokban most a gyorsjelentési szezon tartja lázban a befektetőket. Kiemelhetjük a Coca-Colát, a cég július 22-én, nyitás előtt közli a beszámolóját. Az elemzők a bevételek akár 10 százalékos növekedésével is számolnak, amit a cég árpolitikájával és az indiai és kínai piacokon tapasztalt erősödéssel magyaráznak. A befektetők leginkább a fogyasztás alakulására figyelhetnek.
A Coca-Cola mellett olyan vállalatok is jelentenek a második negyedévükről, mint a Lockheed Martin, a Philip Morris, a Hasbro vagy az Alphabet. Érdemes kiemelni a világ leggazdagabb emberének cégét, a Teslát. Az elektromos autógyártó 23-án, szerdán, zárás után rántja le a leplet a számairól. A cég bevételei több mint 10 százalékkal is visszaeshettek a tárgyalt három hónapban. Ez értelemszerűen azzal áll összefüggésben, hogy a járműeladások akár 13 és fél százalékkal is csökkenhettek. A befektetői hangulatot leginkább Musk robotaxiprojektje mentheti meg, amit júniusban, Austinban kezdtek el tesztelni. Ha erről pozitív jelentés érkezik, illetve Musk beszél a 2025-ös járműeladási célokról, az felfelé húzhatja a részvények értékét.
Korábbi videóinkat itt nézhetik vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.