Harmadik éve Szingapúr a világ legdrágább városa a The Economist Intelligence Unit (EIU) idei felmérése szerint, de már szorosan a nyomában van a tavalyhoz képest hét hellyel előrébb ugró, Zürichhel holtversenyben ezüstérmes Hongkong. A megélhetési költségeket az EIU kosara alapján 133 városban összevető felmérés New Yorkot tekinti mércének, maga az amerikai nagyváros egy év alatt 15 hellyel került előbbre, így lett a hetedik a ranglistán, ilyen elöl 2002 óta nem volt, az előrelépés azonban alapvetően a dollár erősödésének tudható be – emelték ki a felmérés készítői. Ugyanezért számos város viszonylag olcsóbb lett a New Yorkot alapul vevő index szerint: ezt tükrözi az is, hogy öt évvel ezelőtt a felmért városok átlaga 87,8 százalék volt, tavaly 79,7.
Az árfolyamváltozások, pontosabban az euró gyengülése magyarázza azt is, hogy Párizs hárommal lejjebb csúszott, az ötödik helyre, de így is az egyetlen város az eurózónából a legdrágább első tízben. A francia fővárosról külön megjegyzi a jelentés, hogy strukturálisan igen drága. A nem a közös pénzt használó európai városok közül Koppenhága és London is az első tízben van, a brit főváros hat hellyel lépett előre. Az infláció stagnálása, illetve a fizetőeszköz leértékelődése határozta meg a japán városok megítélését is: Tokió és Oszaka rendre ott voltak a világ legdrágábbjai között, most viszont csak a 11., illetve a 14. helyen szerepelnek. Markáns változást hozott az olajárak, illetve a rubel összeomlása is: Moszkvában és Szentpéterváron tavaly csaknem 40 százalékkal csökkentek a megélhetési költségek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.