A GKI konjunktúraindexe – az októberi hároméves mélypont után – novemberben a tavaszi szintjére erősödött. A felmérés szerint ebben a hónapban az üzleti és a fogyasztói várakozások is javultak. Az iparban a termelési kilátások, a rendelésállomány és a készletek megítélése egyaránt kedvezőbb lett, egyedül az elmúlt időszak termelésének megítélése vált valamivel rosszabbá. Az építőipari bizalmi indexe számottevő emelkedéssel 14 havi csúcsára jutott, a magas- és a mélyépítő cégek kilátásai is kedvezőbbé váltak. Az előző háromhavi termelés megítélése novemberben némileg, a rendelésállomány értékelése jelentősen javult az előző hónaphoz képest. A kereskedelmi bizalmi index azonban a szeptemberi szintre esett vissza. A foglalkoztatási szándék különösen az építőiparban, de az iparban és a szolgáltató cégek körében is erőteljesebbé vált, a kereskedelemben nem változott, és jelentősen csökkent a lakosságnak a munkanélküliségtől való félelme.
Az ING Bank konjunktúraindexe viszont a növekedési ütem lassulását vetíti előre. „A némiképp borongósabb gazdasági kilátást elsősorban az ipar volatilitis teljesítményére vezethetjük vissza” – emelte ki Virovácz Péter, a bank szakértője. Aggodalomra ad okot, hogy bár a megrendelések állománya még magasabb, mint egy évvel korábban, az új rendelések állománya apad.
A GKI fogyasztói bizalmi index az októberi csökkenést követően novemberben a júliusi szintjére emelkedett, a lakosság a saját pénzügyi helyzetének következő egy évét, valamint a várható megtakarítási képességét is jobbnak érezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.