BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Össze kell fogni a kereskedelemmel

„A kormány és a kereskedelmi szervezetek között szoros együttműködésre van szükség, építő kritikákat várunk, nem szeretnénk a szektor céljai elé akadályokat görgetni” – mondta Weingartner Balázs, az Innovációs és Technológiai minisztérium államtitkára az európai kereskedelem napján tartott ünnepségen. Példaként hozta, hogy a kormány az Otthon melege programmal, a szektort szabályozó jogszabályok felülvizsgálatával és fogyasztóbarát módosításával is serkenti a kereskedelmet. Mint felhívta a figyelmet, a fenntarthatóság érdekében a bérek folyamatos emelkedésére és a környezetet kevésbé terhelő kereskedelmi szektorra van szükség. Mivel a vásárlók fogyasztanak, és a reálbérek nőnek, az államtitkár szerint az idén a fejlett országok közül Magyarországon lehet a harmadik legmagasabb a béremelések szintje. Hangsúlyozta, hogy kiemelt figyelmet kell fordítani a technológiai szektorra, és meg kell védeni a hazai cégeket a technológiai multik, például az Amazon erőfölényétől.

Az 560 ezer fős kereskedelem a hazai GDP 12 százalékát adja – hívta fel a figyelmet Krisán László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke – a területen dolgozók több mint kétharmada nő. A kereskedelemben most mintegy húszezer betöltetlen állásra kell dolgozót találni. Ennek érdekében jókora béremelések történtek, az idei első negyedévben éves alapon 15 százalékkal nőttek a keresetek. A VOSZ elnöke arra számít, hogy a szektor az idén 7-8 százalékkal bővül. A fő kihívás szerinte a digitalizáció, hiszen az e-kereskedelem egy 400 milliárd forintos ágazat, és nagymértékben bővülhet, hiszen hárommillió magyar használja az internetet.

Az idén

7-8

százalékkal nőhet

a kereskedelem

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.