Négy magyar sportlövő már kiharcolta a tokiói olimpián való indulás jogát, Major Veronika a sportpisztolyban, Mészáros Eszter, Péni István és Sidi Péter pedig a légfegyveres szakágban. Az ötkarikás játékok történetében 7 arany-, 3 ezüst- és 7 bronzérmet számlál a magyar lövészet, legutóbb 2004-ben, Athénban Igaly Diána diadalmaskodott női skeetben. A férfiaknál a 42 éves Sidi Péter a sportág hazai állócsillaga, s bár légpuskában világcsúcstartó, sokszoros világ- és Európa-bajnok, a mögötte lévő öt olimpia közül egyszer sem jött ki neki igazán a lépés, egyelőre az ötödik helyezés számára a csúcs. Ellenben az 1997-es születésű Péni István az újhullámot képviseli, a legeredményesebb magyar versenyző a fiatalok közül: ifjúsági olimpiai bajnok, Eb-győztes, vb-ezüstérmes. Férfi légpuskában vezeti a Nemzetközi Sportlövőszövetség, az ISSF világranglistáját. Rajta kívül még két magyar van a legjobb tízben: Major Veronika sportpisztolyban a hatodik, Dénes Eszter légpuskában a kilencedik. Az UTE színeiben sportoló Péni az Újdelhiben rendezett világkupán három olimpiai számban is ezüstérmes lett, mégsem erről szólnak a hírek, hanem arról, hogy a magyar együttes visszalépett a férfiak csapatversenyének döntőjétől, mivel Péni István és Pekler Zalán nem volt hajlandó Sidi Péterrel kiállni, arra hivatkozva, hogy a fegyvere szabálytalan. Sidi egy bipodot használt, amely a puska megtámasztására szolgál, de ő nehezékként alkalmazta. Az ISSF technikai ellenőrei szerint ez nem szabálytalan. A háttérben a bennfentesek szerint az áll, hogy Sidi nehezen viseli a korszakváltást, Péni pedig úgy érzi, elért már annyit, hogy ne hagyja szó nélkül, ha keresztbe tesznek neki. Mindenesetre a Magyar Sportlövők Szövetsége külön bizottságot hoz létre, hogy kivizsgálja a példátlan esetet. Mindez a sportág belügye maradhatott volna, hiszen a sportrajongók többsége legfeljebb az olimpián néz lövészetet, azzal viszont, hogy a tekintélyes amerikai ESPN is felkapta a témát, s arról Bipod Blues címmel beszámolt, máris nemzetközivé dagadt a botrány.
Az eset a szövetség szerint is presztízsveszteséget okozott a magyar sportlövészetnek. A helyzet teljes körű kivizsgálásának célja, hogy az olimpiai felkészülés zavartalanul folyjon tovább. Péni István úgy reagált közösségi oldalán a történtekre, hogy a csapatversenyben nem állt szándékában elindulni, a túlzott terhelésnek nem látta értelmét, „és ezt az álláspontot igazolja az a tény is, hogy végül mindössze két nemzet nevezett Magyarországon kívül”. Csapattársai többszöri kérésére végül vállalta az indulást bizonyos feltételek teljesülése mellett. „Egy csapatban előfordulhatnak súrlódások, nálunk sajnos ez évek óta jelen van. Mivel a harmadik csapattársunk viselkedése elfogadhatatlan volt számunkra, és nem volt hajlandó a megállapodásunk szerint eljárni, Pekler Zalánnal végül visszaléptünk a döntőtől.” Sidi Péter viszont a Nemzeti Sport hasábjain úgy fogalmazott, hogy Péni nem bíró, szereptévedésben él. „A szövetség rég megszervezte az indiai világkupaprogramunkat. Mindenki tisztában volt vele, hogy milyen versenyszámokat kell lőni, hol kell képviselni Magyarországot. Ebbe beletartozott a csapatverseny is, ha nem így lenne, akkor már rég hazautazhattunk volna.” Péni István a maga részéről elnézést kért a kellemetlenségért, Sidi viszont messzebbre ment: úgy véli, „döbbenetes, hogy két csapattag visszapakol az öltözőbe a döntős pályáról az aranymeccs előtt tíz perccel, és semmibe veszi mindazt, amit elvár a nemzet”. A szakszövetség és a sportolók közös érdeke, hogy a botrány után újra a kvótaszerzés és a tokiói éremesély álljon a középpontban. A wroclawi nemzetközi verseny már efelé mutatott, itt a magyarok hat arany-, hat ezüst- és hat bronzérmet gyűjtöttek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.