A ciprusi Limassolban bejegyzett Clairvoyant Holding Ltd.-del szembeni, több mint 579 millió forint követelésre keres vevőt a kecskeméti Bluemont Kft. felszámolója. Kifejezetten bizonytalan, fedezettel nem biztosított követelésről van szó, amit a névérték 10 százalékának megfelelő irányáron hirdetett meg a Duel-Corp Zrt. A felszámoló cégnél nem kívántak tájékoztatást adni, még arról sem, hogy milyen üzleti kapcsolat volt a ciprusi és a kecskeméti cég között. Annyi azonban tudható, hogy a Töröcskei István érdekeltségébe tartozó, szintén felszámolás alatt álló Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. már feljelentést tett az ügyben.
A ciprusi cég leginkább arról ismert, hogy magyarországi leánya, a Clairvoyant Holding Kft. tulajdonosa a Rác fürdő fejlesztésében korábban részt vevő két társaságnak, a Rác Beruházó Kft.-nek, valamint a Rác Nosztalgia Kft.-nek. A „magyar” Clairvoyant ügyvezetője tavaly júniusig Prekuta Bálint, a fürdőprojekt magánbefektetőinek képviselője volt. A Clairvoyant alapításának évében, 2014-ben bukkant fel üzletrész-tulajdonosként a Rác Beruházóban, később a Rác Nosztalgiában is. Akkor még javában keresték a megoldást a fürdőprojektben társtulajdonos fővárossal felizzott vitára, illetve a fürdőberuházásból adódó, mintegy 9 milliárd forint adósság rendezésére.
Korábban a Széchenyi Bank beszállásától remélték az ügy lezárását: a pénzintézet 2012-ben jelképes, 0,001 százalékos üzletrészt szerzett a Rác Beruházóban, közvetlenül annak csődje előtt. A bank már addig is több százmillió forinttal segítette a társaságot, és a tulajdonszerzéskor további finanszírozásra tett ígéretet, ami táplálta a reményt, hogy a fürdőfejlesztő megmenekül a felszámolástól.
Másként alakult azonban a Rác fürdő sorsa. A bank 2015-ben, a Rác Beruházó és a Rác Nosztalgia pedig tavaly felszámolás alá került. (Sőt így járt a két fejlesztőcégbe a Széchenyi Bank után rövid időre beszálló ITG Rátz Ingatlanhasznosító Kft. is: a bíróság idén május elején mondta ki a fizetésképtelenségét.)
A Rác fürdőt fejlesztő kft.-kben közvetett tulajdonos ciprusi Clairvoyanttól követel több mint félmilliárd forintot a tavaly január óta felszámolás alatt álló Bluemont. Utóbbi ugyancsak kapcsolatba hozható a Széchenyi Bankkal. A Bluemontot eredetileg ingatlanos társaságként alapították, de később a kutatás-fejlesztésre változtatta fő profilját. Egyik tulajdonosa, az Optanet Kft. utóbb beolvadt a Vidékháló Telekommunikációs Kft.-be. Ezt a társaságot még 2010-ben hozták létre – a cég honlapja szerint – azzal a céllal, hogy „a vidék számára is megfelelő minőségű telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtson”. (A lakossági internet-, telefon- és kábeltévé-szolgáltatás mellett a korábbi elektronikus kormányzati gerinchálózaton számos végpontot üzemeltet a Magyar Villamos Művek Zrt. számára.) A vidéki hírközlő tulajdonosai között – akárcsak a Rác fürdős cégekben – felbukkant a Széchenyi Bank 2011 és 2013 között. Az egykori Töröcskei-banknak a finanszírozásban is lehetett szerepe, legalábbis a Bluemont-üzletrészekre bejegyezték a pénzintézet zálogjogát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.