Izgalmas lehet a Kulcs-Soft-sztori
Hogyan értékeli a vállalat 2019-es teljesítményét?
Jól alakultak a bevételeink, pontos adat még nem áll rendelkezésre, a december nálunk rendszerint erős hónapnak számít, így azt várjuk, hogy magas lesz a cég nyeresége is. Szépen spóroltunk a költségeken, emellett nagyon fontos, hogy nem pusztán üzleti, hanem szakmai szempontból is jó évet zárunk. A dobozos szoftverek terén is újdonságokkal szolgáltunk, és elkészült, december közepén be is mutattuk az egységes ügyviteli programcsomagunkat, a Kulcs-Üzletet is, amely a felhőtechnológián alapszik.
Hozzávetőlegesen mekkora nyereséget érhetett el a társaság?
Annyit elárulhatok, hogy több profitot termeltünk, mint 2018-ban.
2019 végére jelentősen növekedett a cég papírjainak árfolyama. Ebben mekkora szerepet játszott a spekuláció?
Véleményem szerint a Kulcs-Soft valós értékét árazza a piac, amelyet a nagyjából 3000 forint körüli ár tükröz. Ha a Kulcs-Üzlet beválik, és egy éven belül el tudjuk érni a tízezer előfizetőt, akkor ebben az árfolyamban még rengeteg tartalék van.
Mit vár az idei évtől, mik lesznek
a fontosabb mérföldkövek?
A Kulcs-Üzlet programcsomagnak meghatározó szerep jut. Emellett kíváncsian várjuk, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal rendszereibe milyen új eszközöket, ágazatokat csatornáznak be a kötelező adatszolgáltatás keretében, ami szintén adhat majd munkát.
Milyen eredménnyel lenne elégedett?
Ha 2020. december végén az új programra legalább tízezer előfizetőnk lesz, akkor boldog leszek.
A társaság idei tőzsdei teljesítményét követően mit tartogathat az új esztendő?
Úgy vélem, a Kulcs-Soft bekerült a köztudatba, az amerikai leányvállalatunk teljesítménye és az új programcsomag megmozgatta a befektetők fantáziáját. A vállalat nagy piaccal rendelkezik, sőt harminc éve nyereséges, és ugyanennyi ideje fizet osztalékot. Tehát úgy látom, a következő tíz évben is marad a stabilitás, és egyre izgalmasabb lesz a Kulcs-Soft-sztori.
Viszont alacsony a cégben a közkézhányad. E tekintetben változhatnak az arányok az idén?
Ha olyan befektetők érkeznek, akik segítik a társaságot, akkor igen. Úgy gondolom, az osztalékfizetés rendszeressége a többi befektetőt is bevonzhatja.
Említette az osztalékot. Mire számíthatnak a befektetők?
Harminc éve mindig nyereséges volt a cég, a profitból tavaly is fizettünk, és ahogy mindig, az idén is fogunk fizetni osztalékot. Azt gondolom, a cég értékét jól kifejezi, hogy képes kiszámíthatóan osztalékot fizetni. Tehát fennmarad a növekedés, és közben a befektetők is megkapják a profit rájuk eső részét.


