BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Óriási ralit hozott az OTT-elemzés

 Az OTT-One is csatlakozott a Budapesti Értéktőzsde elemzés-árjegyzési programjához. A hosszú távú együttműködési megállapodások eredményeként az OTT-One tovább növelheti az ismétlődő, rendszeres bevételi forrásai arányát – véli az MKB szakértője.

A szokottnál nagyobb, 47 millió forintos volt tegnap az OTT-One részvényének piacán a forgalom, a kurzus pedig több mint 9 százalékkal 178 forintra emelkedett. Az árfolyam megugrását a részvényről és a kibocsátóról készült első elemzés váltotta ki, amelyben az MKB Bank szakértője 296 forintos célárat határozott meg a társaság papírjaira. Az MKB rendszeres elemzéseket publikál majd az OTT-One-ról, s ezzel párhuzamosan a cég a féléves ütemezésről áttér a negyedéves üzleti beszámolókra.

Rácz Balázs, az MKB Bank elemzője a riportban kiemelte: a társaság tevékenysége, amely a magas hozzáadott értéket biztosító, innovatív IT-megoldásokra épül, megfelelő alapként szolgálhat a további dinamikus növekedéshez. A hosszú távú együttműködési megállapodások eredményeként az OTT-One tovább növelheti az ismétlődő, rendszeres bevételi források arányát.

A Budapesti Értéktőzsde 2017-ben elindított elemzői programjának első évében összességében 19 százalékkal nőtt a részt vevő cégek papírjainak forgalma az azt megelőző év hasonló időszakához képest, szemben a teljes piac bővülésével, amely 2,4 százalékot tett ki ugyanezen időszak alatt.

„Az OTT-One Nyrt. tőkepiaci jelenléte szempontjából meghatározó jelentőségű, hogy bekerült a BÉT elemzés-árjegyzési programjában részt vevő kibocsátók közé, hiszen az elemzések révén tovább erősödhet a társaság tőkepiaci jelenléte, és a befektetői bizalom is erősödhet. A programba való bekerülés elősegíti, hogy az OTT-One Nyrt. az intézményi befektetők számára is még láthatóbbá váljon” – nyilatkozta Májer Bálint, az OTT-One elnök-vezérigazgatója.

Az OTT-One jól indította az évet, az első negyedév bevétele meghaladta a tavalyi egész évi bevételt. A cég ugyanis a még tavaly kialakított kínai üzleti kapcsolatait oly módon hasznosította, hogy Kínában a partnerein keresztül 500 darab lélegeztetőgép gyártására és leszállítására kötött le gyártói kapacitást. Az 500 darab lélegeztetőgép megvásárlására a Külgazdasági és Külügyminisztériummal írtak alá szerződést. A szerződés értéke nettó 4,7 milliárd forint volt. A tárca a vételárat előre fizetéssel teljesítette még az első negyedévben, és az OTT-One le is szállította a berendezéseket.

Az árfolyamot ennek ellenére megtépázta a koronavírus-válság. Márciusban 100 forint alá bukott az év elején még 200 forint felett jegyzett részvény árfolyama. Ám néhány hét alatt magához tért a kurzus, s ismét 200 forint fölé emelkedett. Májusban azonban csendes lecsorgás vette kezdetét, amely a tegnapi részvényelemzés közzétételéig tartott.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.