A társaság arra hivatkozik, hogy már eddig is évi 3 milliárd korona adót fizet, több mint kétezer embert foglalkoztat, nincs sem adó-, sem egyéb kedvezménye, és már több mint egymilliárd dollárt ruházott be az országban. A cég vezérigazgatója hivatkozott az amerikai Merrill Lynch befektetési bank értékelésére is, amelynek alapján a cseh UMTS-koncessziók díja nem haladhatja meg egyenként a 2,8 milliárd koronát. A kormány 5 milliárd koronát kér.
A nagyságra harmadik cseh mobilszolgáltató, a Cesky Mobil már a múlt héten közölte, hogy esetleg nem is veszi át a kormány által felkínált harmadik generációs koncessziót, mert sokallja a megszabott 5 milliárds árat.
A kormány úgy tervezi, hogy szeptemberben három koncessziót oszt ki a három szolgáltató között, egyenként 5 milliárd koronás szabott áron, egy negyedik engedélyre pedig árverést hirdet később, de még az idén. A Cesky Mobil műszaki igazgatója a múlt héten 1,5-1,6 milliárd koronát nevezett meg méltányos árként.
A három cseh szolgáltató közül a második helyezett RadioMobil szóvivője szerint pedig "egymilliárd korona körül lenne érdemes tárgyalni a dologról" -- idézi az MTI.
A cseh felügyeleti szerv, a távközlési hivatal igazgatója, David Stadnik nemrég elismerte, hogy a kormány alkalmasint túlzottan optimista, amikor legalább 20 milliárd korona (540 millió dollár) bevételre számít a négy koncesszióból, de hozzátette, hogy a hivatal ettől függetlenül a kabinet szándéka szerint készíti elő a műveletet.
A cseh szállítási és közlekedési miniszter, Jaromir Schling úgy nyilatkozott korábban, hogy a kormány nem tervezi az ár csökkentését. A legalább 20 milliárdnyi bevételt befoglalták az idei költségvetési törvénybe.
A tavalyi őrületes brit és német koncesszióárakra, majd más európai országokban a későbbi kiábrándulásra és visszaesésre célozva azt mondta: "Az egyik európai országban lakosonként 600 eurónak, a másikban kevesebb mint egy eurócentnek megfelelő árat fizettek az UMTS-engedélyekért. Így szerintünk a mi árunk reális."
A cégek aggodalmára, hogy Csehországban nem lesz elég kereslet az UMTS-szolgáltatás megtérüléséhez, Schling azt felelte: néhány éve még azt sem hitte volna senki, hogy egyáltalán mobiltelefonra akkora kereslet lesz, mint most. Úgy vélte, természetes, hogy a vállalatok alkudozni akarnak és fenyegetőznek, de szeptemberig még sokat változhat az álláspontjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.