A magyar cégek által interneten közölt tartalmak önszabályozásáért létrehozott MTE az Országos Választási Irodával egyeztetve saját kódexet dolgozott ki a választásokra. A tagok szerint a kódex betartásával a jövő évi választások előtti és alatti internetes médiatevékenység problémamentes lesz. A cégek internetes környezetben újraértelmezik például a kampánycsendet és a közvélemény-kutatások közzétételét.
Szerződést készített elő az MTE az Artisjusszal is a szerzői és szomszédos jogok kezelését illetően. A hivatal legitim érdekképviseletnek ismeri el az egyesületet, melyet ezentúl bevon a szerzői jogdíjak meghatározásába is. A megállapodás az Egyesült Államokban elfogadott és európai uniós ajánlásban is szereplő megoldást alkalmaz. E szerint szerzői jogsértés észrevétele esetén az internetes taratalomszolgáltató vagy bizonyítja igazát, vagy a kérdéses anyag hozzáférését megszünteti. Cserébe minden jogkövetkezmény alól mentesül.
A nemrég hivatalosan is bejegyzett egyesületnek az alapító Origo és Index mellett tagja lett a Korridor, az Econet.hu, a Népszabadság Online és a HVG Online, illetve hamarosan csatlakozhat a Terminal, a Stop!, az MTI, a Napi Online és az RTL Klub is.
A szervezet képviselői tárgyaltak a Miniszterelnöki Hivatal informatikai kormánybiztosságával is, és megállapodtak az internetes jogi szabályozás előkészítésében való részvételről. Az MTE internetes reklámokra vonatkozó ajánlásait az Önszabályozó Reklámtestülettel kötött megállapodás keretében bevették a Reklámetikai kódexbe. A tagok célja és üzleti érdeke, hogy az elektronikus reklámokat a hagyományoshoz hasonlóan szabályozottá tegyék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.