A Porr osztrák építőipari konszern feje, s egyben az építőipari vállalatok szövetségének elnöke a Der Standardban elmondta: az idei télen először lehet olyan magas munkanélküliségre számítani az ágazatban, mint 1996 februárjában, amikor 100 ezren voltak állás nélkül. Tavaly télen számuk "mindössze" 80 ezer volt. Horst Pöchhacker utalt arra, hogy az ágazatban zajló konszolidáció, illetve az összeolvadások miatt a 90-es évek közepe óta folyamatosan csökken a foglalkoztatottak száma, s augusztusban 30 ezerrel kevesebben, 267 ezren dolgoztak építkezéseken.
A kedvezőtlen augusztusi adatok ellenére az esztendő egészében nem vár túl nagy visszaesést Pöchhacker, tekintettel arra, hogy az idei év élénkülő konjunktúra közepette indult. Szerinte az év egészére vetítve 2-3 százalékkal kisebb lesz az építőipar tevékenysége, de a legjobb esetben -- a tőzsdék "gyógyulásával" -- is csak stagnálni fog.
Ausztriában meredeken nő az építőiparban a munkanélküliség, miután csupán augusztusban, az építőipar "csúcshónapjában" hat százalékkal kevesebbet teljesített az ágazat. Egyelőre semmi jel sem utal arra, hogy növekednének a megrendelések. VG-összeállítás-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.