Noha még közvetlenül az augusztusi nyári olimpiai játékokat megelőzően is többen kvalifikációs versenyeken vesznek részt, már körvonalazódik a magyar olimpiai csapat névsora.
A mostani álláspont szerint 200-220 sportoló utazhat majd Athénba - tájékoztatta lapunkat Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) ügyvezető igazgatója. Négy évvel korábban, Sydneybe 190 magyar versenyző szerepelt, a csapatsportágaknak köszönhetően azonban ezúttal megnőtt a létszám. A női és férfi vízilabda-válogatott mellett ugyanis mindkét nem kézilabdásai is ott lehetnek a 149 nap múlva kezdődő játékokon Athénban. Ez már csak azért is említésre méltó, mert sportszakmai berkekben a csapatok kvalifikációja különösen nagy presztízzsel bír - jelezte Molnár Zoltán.
A teljes magyar olimpiai küldöttség - a sportvezetőkkel, orvosokkal és pszichológusokkal - 350 fő körül alakul majd.
A versenyzők részvétele az ötkarikás játékokon nem terheli meg közvetlenül az itthoni költségvetést, az utazást és az olimpia csapat ellátását ugyanis teljes egészében a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) biztosítja. Igaz, az olimpia évében a MOB összesen 1,85 milliárd forint állami támogatást kap. Ebből az olimpiai részvétellel összekapcsolódó kiadásokra, közte a formaruhákra 248 millió forintot különítettek el, míg az összeg nagyobbik részét a sportszakmai támogatás teszi ki, 1,6 milliárd forinttal. Molnár Zoltán azonban hangsúlyozta azt is: a teljes olimpiai kiadások az említett összeget jóval meghaladják, hiszen a magyar élsport számára a MOB-on keresztül eljuttatott állami támogatás már a megelőző években is milliárdos nagyságrendűre nőtt: 2003-ban például 1,5 milliárdot oszthatott ki sportszakmai támogatásként a szervezet.
Miközben az olimpiai bizottság által kiosztott állami sporttámogatás az ötkarikás játékok évében valamelyest nő, a szponzori háttér nagyjából a tavalyival azonos méretű marad az idén is - mondta Molnár Zoltán. A MOB kasszájába tavaly 294 milliós szponzori támogatás érkezett, a bizottságnál az idén is nagyjából hasonló öszszeggel kalkulálnak, noha egyre több magánszemélytől érkezik felajánlás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.