Röviden
Távozott a Mitsubishi-vezér
Lemondott Rolf Eckrodt, a Mitsubishi Motors német származású vezérigazgatója, miután a DaimlerChrysler a múlt héten bejelentette, hogy nem ad további pénzügyi támogatást japán partnerének - tájékoztat a Financial Times. A Mitsubishiben 37 százalékos tulajdonrésszel bíró német-amerikai vállalat bejelentését követően a Mitsubishi Motors három másik részvényese - akik egyben a Mitsubishi csoport tagjai is - további támogatásáról biztosította a nehézségekkel küzdő japán társaságot. Az új vezérigazgató kinevezéséig a távol-keleti szigetország negyedik legnagyobb autógyártóját a pénzügyi igazgató, Keicsiro Hasimoto vezeti majd. (VG)
Pozsonyból indít járatokat az Austrian Airlines
Május elsejétől az Austrian Airlines Pozsonyból is indít járatokat több európai fővárosba - derül ki a cég közleményéből. A Szlovákiában 30 százalék feletti piaci részesedéssel bíró légitársaság a legnépszerűbb célpontok felé - London, Párizs, Brüsszel - indítja új járatait, egyelőre naponta egyet. Az osztrák légivállalat külön programot dolgozott ki annak érdekében, hogy növelje közép- és kelet-európai utasainak számát. Az Austrian Airlines tervei szerint a jelenlegi mintegy 1,25 millióról 2008-ig 1,9 millióra emelkedik majd régióbeli utasainak száma. (VG)
Egyre több magyar a Limba ügyfelei között
A magyar és a német ügyfelek száma nőtt a legjelentősebb mértékben az első negyedévben az egyik legjelentősebb, internetes szállásfoglalási lehetőséget is kínáló szlovák utazási irodánál, a Limbánál - tájékoztat a SITA szlovák hírügynökség. A társaság a közelmúltban alakította át internetes oldalát, ami így a szlovák mellett már cseh, magyar, lengyel, német és angol nyelven is elérhető. Az utazási iroda szolgáltatásait az év első három hónapjában 11,5 ezer ügyfél vette igénybe, ami éves összehasonlításban 8 százalékos csökkenést jelent. Ez elsősorban a vásárlóerő csökkenésével, és így a belföldi ügyfelek számának visszaesésével magyarázható. (VG)
Német nem az Agrana-Atys ügyletre
A német versenyhivatal nem járult hozzá, hogy a Südzucker AG-hez tartozó osztrák Agrana cukorgyár megvegye az élelmiszer-ipari gyümölcsalapanyagot gyártó francia Atys céget - tájékoztat az APA osztrák hírügynökség. A felvásárlás révén ugyanis az Agrana-Atys és a ma piacvezető Franz Zentis GmbH együtt 70 százalék feletti piaci részesedésével túlzott erőfölényre tenne szert. Franciaországban és Magyarországon az érintett hatóságok már engedélyezték a felvásárlást, az USA-ban a napokban várható az engedély megadása. Mexikóban, Csehországban, Szlovákiában és Ausztriában még folyik az engedélyeztetés. Az Agrana a német visszautasítás ellenére is kitart felvásárlási terve mellett. (VG)


