A Balaton-melléki közművesített építési telkek négyzetméterárai sok tekintetben vetekednek a Budapest környéki települések hasonló adataival - derül ki a GKI-Wallis felméréséből. A leginkább frekventáltnak tekinthető a szempontból Balatonboglár, Fonyód, Tihany és Siófok.
Az utóbbi évtized ingatlanpiaci hulláma látszólag mérsékelten érintette viszont Badacsonytomajt, Balatonkenesét és Révfülöpöt, ahol már 10 ezer Ft/m2 ár alatt is kaphatók a telkek. Viszont a közművesített telkek a nem közművesítettekhez képest átlagosan 120 százalékkal drágábbak. Az egyes településeken azonban igen nagy az eltérés e tekintetben. Van, ahol mindöszsze másfélszer olyan drága, míg más helyeken több mint háromszorosába is kerülhet. Mindemellett az értékesítési árak mérsékelt volatilitás mellett szinte alig változnak, tipikusan stagnálnak.
A Balaton környéki települések piacát alapvetően jellemző tendencia a kínálat növekedése és a kereslet csökkenése. A kereslet fényében a kínált ingatlanok ára általában véve irreálisan magas, mely jelentősen megnehezíti ezek értékesítését. Az utóbbi években a kedvező hitellehetőségek következtében a kereslet inkább a lakóingatlanok, valamint a különálló családi házak iránt élénkült meg. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.