BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Cégsorok

MÁV: biztató tárgyalások a szakszervezetekkel

A MÁV Rt. vezetése tájékoztatta a vasutas-szakszervezeteket a cég ingatlangazdálkodásáról, portfóliókezeléséről, a létszámleépítésről, a tevékenységek kihelyezéséről - derül ki a cég közleményéből. Az egyik szakszervezet tavasszal nyújtotta be az ezen döntéseket kifogásoló petícióját a szaktárca vezetőjének. Kóka János, az új gazdasági és közlekedési miniszter a közelmúltban arra kérte a MÁV Rt. menedzsmentjét, hogy kezdjen tárgyalásokat a szakszervezetek képviselőivel, és a tárgyalások idejére függessze fel a kifogásolt döntések végrehajtását. A tárgyalások kedvező alakulása miatt a tárcavezető pénteken visszavonta a moratóriumot. (VG)

Átadták a Gyulai Várfürdő felújított részlegét

Végeztek a Gyulai Várfürdő fedett gyógymedencéjének korszerűsítésével. A mintegy nyolcszázmillió forintos beruházáshoz 300 millió forintot központi pályázat útján nyert a fürdő. További 260 millió forintot banki kölcsönből teremtettek elő, a város 100 millió forintos tőkeemeléssel járult hozzá a fejlesztéshez. A műemlék épületet 40 millió forinttal támogatta a Kincstári Vagyoni Igazgatóság is, míg a hiányzó 100 millió forintot a Várfürdő Kft. saját forrásaiból biztosította. (VG)

Sikeres negyedévet zárt az AstraZeneca

Sikeres háromnegyed évet zárt az AstraZeneca multinacionális gyógyszercég. Az év első kilenc hónapjában a forgalom 6, míg a nyereség 2 százalékkal növekedett - mondta Majorosi Emese, a cég hazai vállalatának marketingigazgatója. Az AstraZeneca Kft. gyógyszer-értékesítésből származó nettó árbevétele szeptember végéig 11,45 milliárd forint volt, ami 3,5 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. A kormány döntése, amely a második negyedévben 15 százalékkal csökkentette a gyógyszerek árát, közel 770 millió forint árbevétel-kiesést okozott. Ezt tetézi, hogy a gyógyszercégeknek - az előre meghatározott mértéknél nagyobb forgalom arányában - vissza kell utalni a gyógyszerekre kifizetett tb-támogatás mértékét az OEP számlájára. (VG)

Oroszországban gyárt az Avon

Negyvenmillió dolláros beruházással oroszországi termelőüzemet létesített az amerikai Avon kozmetikai társaság. A Moszkvától 45 kilométerre lévő naro-fominszki, 200 fős üzemben már a nyáron megindult a dezodorok, a samponok, a habfürdők és más testápolási cikkek próbagyártása. Az Avon a gyár létszámát 300 fősre kívánja növelni. Az Avon a világ vezető szépségiparitermék-forgalmazója a közvetlen eladások piacán. Termékei 3,9 millió értékesítési partnerén keresztül jutnak el a világ 143 országának vevőihez. A társaság ebből tavaly 6,2 milliárd dollár forgalomra tett szert. (Moscow Times, VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.