BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jöhet a Klukinasz kereskedőcég

Az építőiparban és ruházati kiskereskedelemben érdekelt görög Klukinasz Lappasz (KL) társaság a napokban bejelentette, hogy tovább folytatja terjeszkedését a kelet-közép-európai térségben.

Miután a csoportnak ruházati cikkek importjával és értékesítésével foglalkozó romániai érdekeltsége, a Sysmerom Com SRL októberben megnyitja első Mothercare üzletét délkeleti szomszédunknál, a Greek News Digest értesülései szerint a KL Magyarországon és Bulgáriában is megvetné a lábát. A vállalat-tól kapott tájékoztatása szerint egyelőre piacok felmérése folyik, a konkrét tervekre ezért körülbelül 1-3 hónapot várni kell.

A KL a térségben elsősorban az 1961-ben alapított brit Mothercare termékeinek forgalmazására koncentrál. A britek eredetileg saját tulajdonú értékesítési hálózatot építettek ki Görögországban, ám azt később eladták. Így a Mothercare for Greece 20 százaléka ma a Papagiannis Sons tulajdona, míg 80 százalékot 1999 óta a KL birtokol.

A görögországi csoport fő tevékenysége azonban nem ez: főként kereskedelmi és ipari fejlesztéseikkel még 1986-ban jelentek meg a magasépítő iparban, amely 2002-ben a bevételek 67 százalékát adta. A csoporthoz tartozik ezenfelül egy faipari, továbbá egy vízerőmű-építő cég is.

A KL alapító névadói, Joannisz Klukinasz és Joannisz Lappasz görög magánszemélyek birtokolják a 200 alkalmazottat foglalkoztató vállalat 40-40 százalékát. A csoport fennmaradó 20 százalékát az idén február óta az athéni tőzsdén jegyzik.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.